ارتش یونان از بیم رزمایش ترکیه در اژه در حالت آماده باش قرار گرفت

به گزارش مجله آی سیب، در حالی که ترکیه مترصد برگزاری رزمایش ویژه زیردریایی های خود در دریای اژه است از یونان خبر می رسد نیروهای مسلح این کشور در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

ارتش یونان از بیم رزمایش ترکیه در اژه در حالت آماده باش قرار گرفت

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آی سیب، یونان از بیم اقدامهای ترکیه در صدور هشدارهای ناوبری و انجام رزمایش ویژه زیر دریایی در حالت آماده باش قرار گرفته است.

به نوشته وبگاه اکاثیمرینی ترکیه یونان را به نقض معاهده لوزان در سال 1923 متهم میکند و یونان به نوبه خود با رد این ادعاها نسبت به صدور هشدارهای ترکیه ابراز نگرانی کرده است.یونان در روزهای گذشته نیز از برگزاری رزمایش دریایی بزرگ در دریای آژه خبر داده بود و متعاقب آن ترکیه هشدارهای پی در پی صادر کرد

از سویی دیگر در یونان نسبت به اعلام تمرین زیردریایی های ترکیه نزدیک جزایر لمنوس، لسوس و کیوس در اژه که قبلاً برای تمرین توسط نیروی دریایی یونان استفاده میشد ، نگرانیهایی پیش آمده و ارتش این کشور در آماده باش واقع شده است. این در حالی است که برخی منابع مطلع مدعی شدند یونان رزمایش دریایی خود را به بهانه نگرانی از گسترش ویروس کرونا به تعویق انداخته است.

روز یکشنبه منابع خبری اعلام کردند که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یونان در رایزنی با مقامات ارشد ناتو نسبت به درگیری محتمل کشورش با ترکیه و پیامدهای آن هشدار داده است.

به نوشته وبگاه بالگرین میلیتری ژنرال کنستانتیوس فلوروس رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یونان نسبت به اقدام تحریک کننده ترکیه در دریای اژه و مرز بین دو کشوربه ناتو هشدار داده و گفته که اینگونه قدامات به یک برخورد با عواقب پیش بینی نشده منجر میشود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 921

به "ارتش یونان از بیم رزمایش ترکیه در اژه در حالت آماده باش قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش یونان از بیم رزمایش ترکیه در اژه در حالت آماده باش قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید