اردوغان: تنها خواسته ترکیه صلح و ثبات در بالکان است

به گزارش مجله آی سیب، رئیس جمهور ترکیه تاکید نمود، تنها خواسته کشورش صلح و ثبات در حوزه بالکان است.

اردوغان: تنها خواسته ترکیه صلح و ثبات در بالکان است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به اینکه منطقه بالکان در 25 سال گذشته بسیار رنج دیده و بهای سنگینی پرداخت نموده است، بر لزوم ساخت آینده به صورت مشترک و تلقی نکردن تفاوت ها به عنوان عامل درگیری تاکید نمود.

اردوغان در مراسم افتتاح پروژه های مختلف و همچنین مراسم کلنگ زنی خط راه آهن سارایوو- بلگراد در شهر سرمسکا میتروویسا واقع در کشور صربستان، گفت: ما باید با یکدیگر آینده مان را بسازیم و نه تنها تفاوت هایمان را عامل درگیری و اختلاف تلقی نکنیم بلکه آن ها را یک ارزش و ثروت بدانیم و همکاری مان را در همه زمینه ها گسترش دهیم. امیدوارم افراد جدیدی را به این پروژه ها که افتخار مشترک ما در دوران پیش رو هستند، اضافه کنیم.

وی اضافه نمود: ترکیه به افزایش سرمایه گذاری ها در سراسر صربستان ادامه خواهد داد و این کشور ها باید روابطشان را در همه زمینه ها توسعه دهند. هر بخش از این خاک، بنای یادبود همکاری و همبستگی ما است.

در همین حال الکساندر ووجیچ، رئیس جمهور صربستان گفت: این یک رویداد تاریخی برای همگان در این منطقه است. برای ما این یک رویداد تاریخی است. از سال 1945 تمامی راه ها، خطوط راه آهن و خطوط ارتباطی با بووسنی در وضعیت نامناسبی قرار داشت.

وی اضافه نمود: در حال حاضر فرصتی برای مراقبت از آینده، تنظیم روابط و کنارگذاشتن تردیدها، ترس ها و نفرت ها به وجود آمده است.

ووجیچ ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط، گفت: در منطقه بالکان هیچ چیز مهم تر از جاده ها نیستند. این راهی به سوی آینده است. آن ها ما را به یکدیگر معرفی می نمایند و به ما فرصت شناخت، درک و بخشیدن یکدیگر را می دهند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 460

به "اردوغان: تنها خواسته ترکیه صلح و ثبات در بالکان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: تنها خواسته ترکیه صلح و ثبات در بالکان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید