خبرنگاران رقابت 214 مدیرمسئول برای نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات

به گزارش مجله آی سیب، تهران- خبرنگاران- دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: مدیران مسئول 111 رسانه الکترونیکی و 103 نشریه مکتوب برای هجدهمین دوره انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات ثبت نام کرده اند که از این تعداد 182 نفر مرد و 32 نفر زن هستند.

خبرنگاران رقابت 214 مدیرمسئول برای نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات

علاء الدین ظهوریان شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران با اشاره به جزئیات برگزاری هجدهمین دوره انتخاب هیات نظارت بر مطبوعات، گفت: مرحله اول این انتخابات 20 آبان ماه 99 صورت می گیرد و چنانچه در مرحله اول تعداد آرا به حد نصاب نرسد، دوره بعد، دو هفته دیگر یعنی چهارم آذرماه با هر تعداد رای دهنده و شرکت کننده برگزار خواهد شد.

ویژگیهای دوره هجدهم

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات در ادامه با اشاره به ویژگی های هجدهمین دوره انتخابات مشخص کننده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات، از انجام چند کار و فعالیت جدید در این دوره خبر داد و گفت: نخست از طریق سامانه جامع رسانه های کشور یک صفحه وب برای انتخابات راه اندازی شد تا برای سهولت امر انتخابات، رصد اخبار و دیگر مسائل مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: امسال تمامی اطلاعات عمومی لازم در این زمینه بصورت وب در سامانه به نمایش در می آید.

اطلاع از شرایط انتخابات در بیرون محل ستاد

به گفته دبیر هیات نظارت بر مطبوعات، همه همکاران و مدیران مسئول رسانه ها در سراسر کشور می توانند در بیرون از محل ستاد برگزاری هجدهمین دوره انتخابات مشخص کننده مدیران مسول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات، از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات مطلع شوند.

ظهوریان در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: امکان اعتراض چه برای نامزدها و چه رای دهندگان، حسب لیستی که اعلام شده وجود دارد و هرکدام از همکاران که واجد شرایط رای دهی قلمداد نشده اند می توانند در فرصت باقیمانده نسبت به پیگیری نقطه نظر و یا اعتراض خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: همچنین امکان پیگیری و تکمیل سوابق همکاران که دارای نقص بوده و ما آنها را فاقد شرایط رای دهی تلقی کردیم وجود دارد و می توانند نسبت به تکمیل شرایط خود اقدام کنند.

تیزر تبلیغاتی نامزدها در سامانه

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات تاکید کرد: همچنین تیزر تبلیغاتی نامزدها در سامانه قابل دستیابی است.

ظهوریان حضور و مشارکت گسترده مدیران مسئول رسانه های کشور را نشانگر اقبال این دوره انتخابات برشمرد و گفت: الکترونیکی شدن برگزاری انتخابات باعث شده که جنبه مشارکت به بالاترین حد خود برسد و ما شاهد حضور حداکثری مدیران مسئول در این دوره انتخابات باشیم.

وی اطلاع رسانی جامع، پخش تیزرهای تبلیغاتی نامزدها، ایجاد صفحات اختصاصی انتخابات و پخش از طریق وب را از دیگر ویژگی های این دوره انتخابات برشمرد.

به گزارش خبرنگاران، انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات، هر دو سال یکبار به منظور انتخاب کننده مدیران مسئول رسانه های کشور در هیات نظارت بر مطبوعات انجام می شود.

هجدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات از ساعت 10 تا 16 روز سه شنبه 20 آبان ماه و نوبت بعدی آن پس از دو هفته در روز سه شنبه مورخ 4 آذرماه 1399 در همان بازه زمانی برگزار خواهد شد.

تعداد چهار هزار و 44 نفر از مدیران مسئول رسانه های کشور مجاز به شرکت در هجدهمین دوره انتخابات کننده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات تشخیص داده شده اند که فهرست آنها در سامانه جامع رسانه های کشور منتشر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1323

به "خبرنگاران رقابت 214 مدیرمسئول برای نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رقابت 214 مدیرمسئول برای نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید