خبرنگاران عارف: انقلاب اسلامی ایران بیانگر هویت تاریخی ما است

به گزارش مجله آی سیب، تهران- خبرنگاران- محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بیانگر هویت تاریخی ما است، گفت: این که انقلاب اسلامی با خواست مردم جمهوری اسلامی را مطرح می نماید،هم نشان دهنده درک روح زمانه است و هم نشان دهنده این است که انقلاب ایران با انقلاب گری های دیگر متفاوت است.

خبرنگاران عارف: انقلاب اسلامی ایران بیانگر هویت تاریخی ما است

عارف بامداد سه شنبه در یادداشتی در اینستاگرام به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران اضافه نمود: مردم ایران در دوازدهم فروردین به جمهوری اسلامی با قاطعیت آری گفتند. پیش و پس از این روز حماسی، بحثهای مختلفی درخصوص مفهوم جمهوری اسلامی مطرح بوده است. این بحثها کماکان هم ادامه دارد و اندیشمندان و فعالان سیاسی و اجتماعی، کم و بیش به این موضوع می پردازند. به گمان من، اینگونه بحث ها هم مفید است و هم لازم و می تواند در فهم بهتر ما از ماهیت نظام مستقر در کشورمان یاری کند.

او ادامه داد: جمهوری اسلامی راه مناسبی برای تداوم عزت و بسط عظمت ملت ایران است. جمهوری اسلامی اصیل، برخاسته از متن خواست و مصلحت جامعه ما و پاسخ دهنده به خواست های تاریخی است.

وی توضیح داد: جمهوری بودن نظام به معنای آن است که خواست مردم در اولویت است و اسلامی بودن آن یعنی ارزشهای اسلامی بر هر چیز دیگری مقدم است.

عارف اضافه نمود: جمهوریت در نگاه امام(ره) یک اصل بنیادین بود. جمهوری یک تعارف نیست که برخی ها حتی می گویند امام هم به آن اعتقاد نداشت. این عده که خود به برکت جمهوری اسلامی به پست و مقامی رسیده اند با استفاده از صندلی خود در مقاطعی کوشش کردند جمهوریت نظام را به مسلخ ببرند و متاسفانه با تفاسیر نابجا از قانون در مواقعی هم پیروز شدند. انتخابات مجلس یازدهم می توانست به تقویت جمهوریت نظام بیانجامد اما متاسفانه با برخوردهای حذفی انجام شده با چهره های برجسته انقلاب شاهد مشارکتی در این انتخابات بودیم که به هیچ وجه در تراز نظام جمهوری اسلامی نبود و حتما باید نسبت به این انتخابات آسیب شناسی دقیق صورت بگیرد.

او گفت: نگرانی امروز من نسل جوانی است که بخاطر پاره ای از کاستی ها و نقص ها و روینمودهای غلطی که ما دست اندرکاران امور داشتیم و نیز بخاطر رواج برخی قرائت هایی که ناسازگار با اصل انقلاب است، نوعی تردید و بعضا رویگردانی از انقلاب پیدا نموده اند و این خطر بزرگی است که باید نسبت به آن هوشیار باشیم.

رییس فراکسیون امید مجلس اضافه نمود: معتقدم رسالت انقلابی بعد از پیروزی انقلاب، الگوسازی است نه شعار دادن؛ نه از درون خودمان عده ای را دشمن تلقی کردن و انقلابی گری را دفع آنها به حساب آوردن.

وی تاکید نمود: بزرگترین رسالت ما این است که الگویی بسازیم که انسان مسلمان و غیر مسلمانی که در متن نظام جمهوری اسلامی است، احساس حرمت بکند، جامعه به سوی پیشرفت برود، حرمت و کرامت انسان محفوظ بماند، از سرمایه های مادی و معنوی برای ساختن الگویی که در جمهوری اسلامی مورد نظر بود، استفاده علمی و بهینه بشود.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 939

به "خبرنگاران عارف: انقلاب اسلامی ایران بیانگر هویت تاریخی ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عارف: انقلاب اسلامی ایران بیانگر هویت تاریخی ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید