خسارت 100 میلیاردی شهرداری از کرونا در هر ماه

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی با اشاره به تاثیرات کرونا بر فعالیت های شهرداری تهران گفت: برآوردهای اولیه ما نشان می دهد که ماهانه 100 میلیارد تومان به دلیل کرونا هزینه کرده و یا کرونا موجب عدم النفع ما از امکانات شهرداری شده است.

خسارت 100 میلیاردی شهرداری از کرونا در هر ماه

وی با اشاره به موارد عدم النفع شهرداری به دلیل شیوع کرونا با بیان اینکه 900 مجموعه ورزشی متعلق به شهرداری تهران است که در این ایام تعطیل هستند، افزود: متروی تهران در شرایط عادی همچون روزهای قبل از سال نو، تعداد مسافرانش از یک میلیون نفر افزایش نیافت، در حالی که ظرفیت عادی مترو پوشش حدود دو میلیون و 200 هزار سفر در روز است و اتوبوسرانی نیز شرایط مشابه داشت و در اوج آزادشدن همه فعالیت ها با یک میلیون نفر مسافر ، فعالیت می کرد.

حناچی افزود: همین حالا ظرفیت روزانه مترو و اتوبوس کمتر از 600 هزار نفر مسافر است که همه این موارد جزء عدم النفع ما در شهرداری تهران به دلیل کرونا است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به شهرداری خسارت وارد می کند.

شهردار تهران با بیان اینکه از سویی دیگر در حال حاضر،آمار تدفین 150 نفر در روز است که مدیریت کردن این شرایط سخت است ولی با این حال مسئله ای در بهشت زهرا(س) نداشتیم گفت: البته این مسئله را هم مدیون خیرینی که به کمک ما در بهشت زهرا آمدند و هم کارکنان در آرامستان بهشت زهرا(س) هستیم.

طرح ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا در شورای مدیران

وی در مورد زمزمه های ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا برای پرسنل شهرداری تهران گفت: این موضوع در شورای مدیران مطرح شد و دو نظر متفاوت در شهرداری داریم چراکه از سویی برخی معتقد بودند که شهرداری می تواند از این فرصت استفاده کند و قابلیت خرید واکسن نیز وجود دارد و در مقابل آن نیز برخی معتقدند تا وقتی این امکان در دسترس همه مردم تهران نباشد، نباید از امکانات شهرداری برای صرفا پرسنل استفاده کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه ما برای کارکنانی که به واسطه نوع فعالیتشان به واکسن احتیاج داشتند، واکسن تهیه و تزریق کردیم که این رویه هنوز به اتمام نرسیده است، ادامه داد: کارکنانی که بیشترین مواجهه با کرونا ویروس را داشتند همچون کارکنان آرامستان، پاکبان ها و… مرحله اول واکسن را دریافت کردند که البته این فرایند هنوز کامل نشده است و این روزها بحث رانندگان حمل ونقل عمومی مان مظرح است که با ستاد کرونا مکاتبه کردیم تا این افراد نیز در اولویت قرار بگیرند ولی برای سیستم اداری شهرداری این کار را نکردیم.

وی افزود: شخصا ترجیحم این است که ما جزء اولین ها برای دریافت واکسن نباشیم و وقتی همه مردم واکسن دریافت کردند، ما نیز واکسن دریافت کنیم و حتی اگر جزء آخرین ها باشیم به جایی برنمی خورد.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1648

به "خسارت 100 میلیاردی شهرداری از کرونا در هر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 100 میلیاردی شهرداری از کرونا در هر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید