دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد

به گزارش مجله آی سیب، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد.

دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد

سیدهادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار مجله آی سیب با انتقاد از اینکه دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد، گفت: دریاچه ارومیه در اواخر شهریور و اوایل مهر وضعیت نابسامانی پیدا می نماید اما از آبان تا اردیبهشت ماه به دلیل بارش های مناسب وضعیت بهتری دارد؛ احیای دریاچه نیازمند صرف اعتبارات زیادی است؛ متاسفانه برخی از پروژه ها مانند انتقال پساب تصفیه خانه های فاضلاب احیا به دلیل تامین نشدن چند میلیارد تومان معطل مانده اند.

وی با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه از مطالبات جدی مردم ارومیه است، ادامه داد: حیات و ممات مردم در گرو احیای دریاچه است و اگر احیای دریاچه مورد توجه قرار نگیرد معیشت و حیات مردم در معرض خطر قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه به دلیل بی توجهی به سرمایه گذاری صنعت خاصی در استان وجود نداشته و اشتغال تمامی مردم متکی به کشاورزی است، توضیح داد: صنعت کشاورزی آب بر است و اگر به دنبال کاهش مصرف آب کشاورزی هستیم باید به دنبال معیشت جایگزین برای کشاورزان باشیم.

بهادری ادامه داد: هر چند از ستاد احیای دریاچه درخواست توجه به معیشت جایگزین را کردیم اما متاسفانه تاکنون در بحث معیشت جایگزین اقدامات مناسبی را انجام نداده و در این رابطه بسیار ضعیف عمل نموده است. اگر قرار است به کشاورزان بگوییم آب مصرف نکنند باید به فکر معیشت جایگزین و استفاده ازسیستم های مدرن آبیاری برای آنها باشیم و امنیت شغلی و غذایی آنها را تامین کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: عملکرد ستاد احیا در سال های گذشته مطلوب بوده اما طی این دو سال اخیر عملکرد مناسبی نداشته است؛ در این رابطه می طلبد ستادهای استانی برای احیای دریاچه تقویت گردد؛ منطقی نیست که دریاچه در ارومیه باشد و ستاد در تهران فعالیت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 64

به "دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ارومیه با اعتبارات قطره چکانی احیا نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید