رئیس جمهور سابق آرژانتین رسما به فساد متهم شد

به گزارش مجله آی سیب، همزمان با درخواست یکی از قضات آرژانتینی برای برطرف مصونیت از مجازات کریستینا کریچنر به منظور ممکن ساختن بازداشت وی، این رییس جمهور سابق به فساد متهم شد.

رئیس جمهور سابق آرژانتین رسما به فساد متهم شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستینا کریچنر، رییس جمهور سابق آرژانتین به دریافت ده ها میلیون دلار رشوه در رسوایی دفترهای فساد که سران تجاری و سیاسی آرژانتین را گرفتار نموده، متهم شد.

کریچنر به عنوان یک سناتور از امتیاز مصونیت از بازداشت برخوردار است اما می توان وی را تحت پیگرد قانونی قرار داد.

اگر این معافیت لغو نگردد که احتمال آن بسیار بعید است، حتی اگر کریچنر گناهکار هم شناخته گردد مقامات آرژانتین نمی توانند وی را زندانی نمایند.

با این حال ماه گذشته سنای آرژانتین به لغو موقتی مصونیت از مجازات کریچنر رای داد تا بازرسان بتوانند سه خانه لوکس وی را جستو جو و آنالیز نمایند. کریچنر به رهبری یک انجمن غیر قانونی متهم گردیده است. وی تاکنون دو بار از سوی کلودیو بونادیو، قاضی ارشد این پرونده برای بازجویی احضار گردیده و قرار است امروز (سه شنبه) مجددا برای پاسخگویی به سوالات حاضر گردد.

کریچنر در جریان نخستین بازجویی کاملا از پاسخ دادن به سوالات بونادیو امتناع کرد و در عوض از حق خود برای ارائه یک بیانیه کتبی استفاده کرد.

کریچنر 65 ساله و همسر نستور کریچنر که فوت گردیده هر دو به قبول میلیون ها دلار رشوه از تجار در ازای ارائه قراردادهای دولتی متهم هستند.

نام بیش از 12 تن از مقامات سابق دولت و 30 تن از تجار بنام آرژانتین در این پرونده مطرح گردیده است.

کریچنر در آخرین بازجویی خود هرگونه ارتکاب جرم یا دست داشتن در هر فعالیت غیرقانونی را به شدت رد و انکار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 47

به "رئیس جمهور سابق آرژانتین رسما به فساد متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور سابق آرژانتین رسما به فساد متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید