رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه در منطقه جنوب برگزار می گردد

به گزارش مجله آی سیب، فرمانده نیروی هوایی ارتش از برگزاری رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه در بندرعباس در 31 شهریور سال جاری اطلاع داد و گفت: رژه هوایی نوعی قدرت نمایی و حاصل آموزش های با کیفیت و طرح ریزی های عملیاتی بسیار قوی است.

رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه در منطقه جنوب برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده، با یادآوری اینکه نیروهای مسلح در مناسبت های مختلف اقدام به نمایش رژه می نمایند، گفت: نیروی هوایی نیز در چنین برنامه هایی به صورت پرواز جمع یا پرواز تک فروندی، مانورهای آکروباتیک اجرا می نمایند که پروازهای گروهی جنگنده ها و پرواز تک فروندی هواپیمای کوثر در 29 فروردین سال جاری از این نمونه ها بود.

وی در تشریح نکته های پروازهای نمایشی اضافه نمود: هدف پروازهای رژه ای، قدرت نمایی است؛ پروازهای جمع از ظرافت های بسیار بالایی برخوردار است و خلبان این نوع پروازهای رژه ای، هنرمندی است که نقش لیدری و رهبری را بر عهده دارد. این خلبان ها باید بسیار حساس، ظریف و هنرمندانه پرواز نمایند، چراکه چند فروند هواپیمای نظامی هم در اطراف بال جنگنده به پرواز در می آیند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه خلبان های جنگنده ها باید به تمامی نواسانات هوایی، گردش ها و حرکت های هواپیمای لیدر دقت نمایند، گفت: ظرافت در چنین پروازهایی، مجموعه جنگنده ها را به صورت گروهی واحد و توانمند نمایش می دهد که حاصل کوشش، آموزش با کیفیت لجستیکی، فنی و مهندسی و طرح ریزی عملیاتی بسیار قوی سال های گذشته خلبان هاست.

امیر نصیرزاده درباره ظرافت های برنامه ریزی عملیاتی رژه اضافه نمود: در رژه تهران، جنگنده ها از پایگاه های همدان، اصفهان یا شیراز حاضر می شوند و همه آنها باید در منطقه ای با سرعتی حدود 800 کیلومتر بر ساعت پرواز نمایند؛ این گونه پروازها با فاصله های زمانی چند ثانیه ای انجام می گردد که بی دقتی در آنها موجب برخوردهای هوایی خواهد شد.

وی اضافه نمود: خلبان پرواز جنگنده تک فروندی، بسیار متفاوت از پرواز غیر نظامی باید با جسارت، شجاعت و حالت تهاجمی اقدام به مانور آکروباتیک کند که این موضوع هم پیچیدگی ویژه ای دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در خاتمه اطلاع داد: برنامه رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه سال جاری در منطقه جنوب کشور برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 397

به "رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه در منطقه جنوب برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه در منطقه جنوب برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید