مهم ترین رکن مهار کرونا شکستن زنجیره انتقال است

به گزارش مجله آی سیب، یک متخصص آسم و آلرژی گفت: مهم ترین رکن مهار کرونا شکستن زنجیره انتقال است و افراد باید از تردد های غیرضروری خودداری نمایند.

مهم ترین رکن مهار کرونا شکستن زنجیره انتقال است

علیرضا صفایی متخصص آسم و آلرژی در گفت وگو با خبرنگار ، در مورد میزان پایداری کرونا ویروس و ذرات معلق آن در هوا گفت: مطالعات دانشمندان نشان می دهد کرونا ویروس جدید تنها تا سه ساعت می تواند در هوا پایدار بماند. همچنین این ویروس بر روی سطوح مسی به مدت 4 ساعت، روی کاغذ و مقوا به مدت 24 ساعت و روی سطوح استیل و پلاستیک می تواند تا دو الی سه روز زنده بماند.

او اضافه کرد: تحقیقات دانشمندان نشان می دهد میزان پایداری کرونا ویروس جدید یا همان کووید 19 شبیه به کرونا ویروس قبل که در سال 2002 نمایان شد است، البته کرونا ویروس سال 2002 که یک بیماری شدید تنفسی بود با درگیر کردن حدود 8 هزار نفر به سرعت مهار شد، اما میزان گسترش ویروس کووید 19 بسیار بالا است و با درگیر کردن حدود 250000 نفر در سراسر دنیا همچنان به راه خود ادامه می دهد.

این متخصص آسم و آلرژی در ادامه بیان نمود: ابتلای تعداد 250000 نفر در سراسر دنیا می تواند از دو طریق انتقال یابد، راه نخست برای انتقال ویروس کرونا به بدن افراد، سیستم فوقانی دستگاه تنفسی و غلظت تنفسی است که در مخاط افراد پیش می آید، اما توجیه دوم شیوع این بیماری به وسیله انتقال از افراد به ظاهر سالم به افرادی است که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. بنابراین به افراد توصیه می گردد اگر حتی هیچ گونه علامتی از بیماری کرونا ویروس جدید ندارند باید از خروج غیر ضروری از منزل پرهیز نمایند، زیرا مهمترین رکن اصلی مهار این بیماری شکستن زنجیره انتقال و جلوگیری از تردد غیرضروری است.

حمل و نقل عمومی نگرانی اصلی وزارت بهداشت/ ویروس کرونا در اقتصاد بسیار ناعادلانه عمل می نماید

صفایی یادآوری کرد: گسترش ویروس کرونا با عدم رعایت بهداشت فردی و تردد غیر ضروری ایجاد می گردد و با رعایت حداقل فاصله یک الی دو متری با دیگران، بهداشت فردی و عدم خروج غیر ضروری از منزل می تواند کاهش یابد، همه افراد باید سعی داشته باشند برای مدتی به کمپین در خانه بمانیم ملحق شوند.

او با بیان اینکه خواهشمندیم افراد به تذکرات وزارت بهداشت و پزشکان گوش فرا دهند، گفت: اگر افراد از مسافرت رفتن پرهیز نمایند پیک اصلی کرونا با کمترین تلفات پشت سر گذاشته می گردد و اگر همین رفتار عادی مردم ادامه داشته باشد تا هفته های آینده شاهد موج جدیدی از این بیماری در کشور خواهیم بود.

انتهای پیغام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 972

به "مهم ترین رکن مهار کرونا شکستن زنجیره انتقال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین رکن مهار کرونا شکستن زنجیره انتقال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید