احتیاج هر خانه به یک وزیر بهداشت برای مقابله با کرونا

به گزارش مجله آی سیب، مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با تاکید بر نقش مردم برای یاری به کنترل زنجیره انقال بیماری کووید 19، گفت: هر خانه باید یک وزیر بهداشت داشته باشد تا با سخت گیری ، ناظر بر رعایت بهداشت توسط اعضای خانواده باشد.

احتیاج هر خانه به یک وزیر بهداشت برای مقابله با کرونا

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

احمد قویدل در گفت وکو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه خط اول مقابله با بیماری کووید19 مردم و کارشناسان بهداشت هستند، گفت: اما متاسفانه در روزهایی که پشت سر گذاشتیم بیشتر حوزه درمان درگیر این بیماری بوده است؛ در صورتی که باید بیشترین مداخلات در حوزه بهداشت عملی می شد که با وجود افتخاری مانند شبکه بهداشتی وزارت بهداشت در سطح کشور این موضوع میسر بود.

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با شیوع بیماری احتیاج به کارشناس بهداشتی است، ادامه داد: کارشناسان اپیدمیولوژی و کارشناسان بهداشت در مقابله با کرونا می توانند بسیار پیروز ظاهر شوند و مردم را هدایت نمایند. اینکه وزیر بهداشت فعلی در گذشته خودش معاون بهداشتی وزارت بهداشت بوده است نکته بسیار مثبتی خواهد بود چراکه به اتخاذ استراتژی صحیح از سوی او منجر خواهد شد.

قویدل با بیان اینکه خط اول مقابله با کروناویروس مردم و افزایش مطلعی آنان است، اظهار کرد: مردم با داشتن احساس مسئولیت اجتماعی، ماندن در خانه و سفر نرفتن می توانند به کنترل زنجیره انتقال بیماری یاری نمایند. ویروس قرار نیست با چشم دیده گردد که کار مطلع سازی مردم به سهولت صورت گیرد، بلکه باید کاری کرد تا آنها درک درستی از ویروس، راه انتقال، دامنه عوارض و... به دست آورند. از سوی دیگر نمی توان از نقش رسانه ها و فضای مجازی برای اطلاع رسانی به مردم غافل بود.

وی همچنین نقش اشخاص حقیقی و حقوقی مرجع در جامعه را غیر قابل انکار دانست و توضیح داد: سازمان های مردم نهاد، اشخاص دولتی، اتحادیه ها، اساتید دانشگاهی و... نیز همگی می توانند نقش موثری در مطلع سازی مردم داشته باشند تا پس از آن منتظر باشیم دستورات بهداشتی به طور جدی رعایت گردد. متاسفانه شبکه های فارسی زبان خارجی پیغام های بسیار سمی برای مردم کشور ارسال می نمایند و موضوع مهمی مانند اعتماد مردم را هدف گرفته اند؛ فلذا ما باید کاری کنیم که به اعتماد مردم صدمه ای وارد نگردد.

قویدل خط چهارم مقابله با کرونا را کادر درمانی و پزشکان و پرستاران معرفی کرد و اضافه نمود: در صورتی که ما در مراحل اول تا سوم پیروز به کنترل بیماری از راه مطلعی رسانی نشویم، موج بیماران به بخش درمانی وارد می شوند و ممکن است حجم بالای کار، آنها را به سمت فرسودگی سوق دهد و اکنون شاهد هستیم که قهرمانان مبارزه با ویروس کرونا، پزشکان و پرستاران هستند.

وی با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی تا کنون بسیار خوب به توصیه های بهداشتی عمل نموده اند، گفت: شعاری که همیشه به آن تاکید داریم این است که هر خانه باید یک وزیر بهداشت داشته باشد تا با سختگیری ناظر بر رعایت بهداشت توسط اعضای خانواده باشد. بیماری، بیماری شیوع است و باید آن را جدی گرفت که این مهم در گرو احساس مسئولیت مردم است.

قویدل در سرانجام سخنان خود به پذیرش مسئولیت اجتماعی از سوی مردم اشاره نمود و گفت: به عنوان مثال خانواده ای تحت پوشش کانون هموفیلی ایران در لرستان داریم که یک مادر به همراه دو دختر خود روزانه هزار عدد ماسک فراوری می نمایند و این نماد جوشش مردم برای خودشان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 787

به "احتیاج هر خانه به یک وزیر بهداشت برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج هر خانه به یک وزیر بهداشت برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید