پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به کانال 44 هزار نفر رسید

به گزارش مجله آی سیب، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از 57 هزار نفری که پرونده تشکیل داده اند، 44 هزار نفر پیروز به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده اند.

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به کانال 44 هزار نفر رسید

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استقبال بسیار زیادی از سوی متقاضیان شده است، گفت: ثبت نام مرحله دوم تسهیلات ودیعه مسکن تا خاتمه مهرماه تمدید شده و متقاضیان واجد شرایط می توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

او با اشاره به اینکه از هفته گذشته ثبت نام مرحله دوم تسهیلات ودیعه مسکن آغاز شده است، گفت: پالایش متقاضیان در حال انجام است و به سرعت توسط تمامی بخش ها و دستگاه ها، مدارک به بانک ها برای پرداخت تسهیلات ارائه می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا به امروز 44 هزار نفر پیروز به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده اند، افزود: تا به امروز 57 هزار نفر تشکیل پرونده داده اند که از این تعداد 44 هزار نفر پیروز به دریافت تسهیلات شده اند.

محمود زاده شرح داد: 150 هزار نفر متقاضی، تا کنون به سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات معرفی شده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: علاوه بر مستاجران استان تهران که مشمول دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی می شوند، بسیاری از مستاجران شهرستان هم متقاضی دریافت تسهیلات 15 میلیون تومانی هستند و البته تا کنون آمار جداگانه ای برای این موضوع تهیه نشده است.

محمودزاده در ادامه با اشاره به اینکه اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن توسط رئیس جمهور در ابتدای آبان ماه به بهره برداری می رسد، گفت: عمده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن واحدهایی بودند که از ابتدا، واگذاری آنها در قالب گروه های مختلف اجرا شده و این واحدها خاتمهی سال 97 و ابتدای سال 98 کلنگ زنی شده و متقاضیان به صورت گروهی ساخت آنها را انجام داده اند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ساخت برخی از این واحدها هم اکنون به اتمام رسیده و اول آبان ماه به دستور رئیس جمهور واگذاری اولین سری از آنها انجام می شود.

محمود زاده شرح داد: تعدادی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن هم توسط بخش خصوصی و در قالب طرح اقدام ملی مسکن ارائه شده و به نوعی در حال حاضر ساخت این واحدها به اتمام رسیده است. در مجموع اولین سری از این واحدها در ابتدای آبان ماه به متقاضیان تحویل داده می شود.

این مقام مسئول در خاتمه شرح داد: در مرحله اول ما سعی کرده ایم، افتتاح این واحدها را یک معیار قرار دهیم و به متقاضیان اعلام کنیم که واریز آورده آنها نقش بسیار موثری در تسریع ساخت واحدها دارد و کمتر از یک سال و نیم امکان بهره برداری از آنها وجود خواهد داشت. بنابراین به همین دلیل متقاضیان باید در اسرع وقت آورده خود را تکمیل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1278

به "پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به کانال 44 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به کانال 44 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید