پزشک معروف چینی: ایمنی جمعی باعث افزایش فوتی های کرونا می گردد

به گزارش مجله آی سیب، جونگ نان شان پزشک معروف چینی که نقش مهمی در مهار ویروس های مرس و سارس در چین داشته است ضمن انتقاد از روش ایمنی جمعی یا گله ای اظهار کرد استفاده از این روش باعث افزایش تعداد فوتی های کرونا می گردد.

پزشک معروف چینی: ایمنی جمعی باعث افزایش فوتی های کرونا می گردد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، ایمنی جمعی نوعی محافظت غیرمستقیم از بیماری های عفونی است و زمانی اتفاق می افتد که درصد زیادی از جمعیت در برابر یک عفونت، به وسیله عفونت های قبلی یا واکسیناسیون مصون شوند از این طریق می توان از افرادی که مصون نیستند، در مقابل بیماری حفاظت کرد در جمعیتی که بخش اعظمی از افراد از مصونیت برخوردار هستند، چنین افرادی در انتشار بیماری سهمی ندارند و زنجیره های انتشار عفونت مختل می شوند که این امر یا سبب توقف یا کند شدن شیوع بیماری می گردد زیرا هرچه نسبت افراد مصون در یک جامعه بیشتر باشد، احتمال تماس افراد غیر ایمنی با فرد عفونی کمتر می گردد و به محافظت افراد غیر مصون از عفونت یاری می نماید.

گسترش کرونا در دنیا و عدم موفقیت در یافتن درمان و یا فراوری واکسن برای آن، بعضی از ناظران را بر آن داشته تا بر رویکرد مصونیت جمعی یا گله ای تاکید نمایند موضوعی که این پزشک چینی آن را رد می نماید.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، نان شانگ عضو فرهنگستان علوم چین روز چهارشنبه در نشست ویدیویی با دانشجویان چینی خارج از کشور، ضمن مخالفت با ایمنی گله ای جمعیت گفت: تحقق ایمنی گله ای به این معنی است که شمار زیادی از مردم جان خود را از دست خواهند داد زیرا اگر بخواهیم این روش را اجرا کنیم باید اجازه دهیم که 70 درصد مردم به کرونا مبتلا شوند.

این پزشک چینی گفت: گزارش ها حاکی است که در اروپا 20 درصد مردم پادتن دارند و بالاترین رقم در این مورد شاید به 25 درصد برسد ولی این رقم تا ایمنی عمومی که باید حدود 70 درصد باشد فاصله زیادی دارد.

پادتَن یا آنتی بادی نوعی پروتئین است که در دستگاه ایمنی بدن فراوری می گردد و در خون به گردش در می آید تا به اجسام بیگانه همچون باکتری و ویروس در بدن حمله ور گردد و آن را بی زیان سازد به زبان ساده پادتن ماده ای است که هرگاه یک ماده میکروبی (پادگن) وارد بدن گردد در خون ایجاد می گردد و در نتیجه بدن در مقابل آن میکروب مقاومت پیدا می نماید.

نان شانگ اضافه کرد: برای تحقق ایمنی در مقابل کرونا، ابتلای 60 تا 70 درصدی به کرونا ضروری است ولی تا کنون تنها حدود 20 درصد از مردم مبتلا شده اند به این ترتیب من موافق چنین اقدامی نیستم زیرا که شمار زیادی از مردم جان خود را از دست می دهند.

او با بیان اینکه روش های زیادی برای ایمنی افراد در برابر کرونا وجود دارد توضیح داد: پیشگیری و خود محافظتی تا زمان فراوری واکسن از مهمترین این راه ها است.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز چهارشنبه در سراسر دنیا به سه میلیون و 727 هزار نفر رسیده است که 258 هزار و 300 تن آنها فوت شده و یک میلیون و 242 هزار نفر هم بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند آمریکا با یک میلیون و 237 هزار مبتلای به ویورس کرونا در صدر بیشترین مبتلایان به این ویروس است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1029

به "پزشک معروف چینی: ایمنی جمعی باعث افزایش فوتی های کرونا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک معروف چینی: ایمنی جمعی باعث افزایش فوتی های کرونا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید