پکن: آمریکا به جای یاری به مهار کرونا در حال اعزام جنگنده و ناو به دنیا است

به گزارش مجله آی سیب، سخنگوی وزارت خارجه چین از رویکرد آمریکا در بحبوحه کوشش ها برای مهار ویروس کرونا و اعزام ناو جنگنده به نقاط مختلف دنیا انتقادکرد.

پکن: آمریکا به جای یاری به مهار کرونا در حال اعزام جنگنده و ناو به دنیا است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آی سیب، سخنگوی وزارت خارجه چین سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از رویکرد نظامیگری آمریکا در بحبوحه کوشش دنیای برای مقابله با کرونا انتقاد کرد.

لی جیان ژائو از سخنگویان وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی هفتگی با مجله آی سیب با پرداختن به موضوعات روز منطقه و دنیا با انتقاد از آمریکا گفت: در حالی که ما در حال یاری به دیگران برای مهار ویروس کرونا هستیم، آمریکا در حال اعزام هواپیما و کشتی جنگی به دریای چین جنوبی است و با این کار حاکمیت ملی چین را نقض میکند. ما به دولت آمریکا توصیه می کنیم اولویت خود را برای مقابله با شیوع کرونا در اخل کشورش کند.

این دیپلمات چینی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حفظ سلامت اتباع خارجی در این کشور گفت :با هر نوع تبعیض در اقدامات قرنطینه و کنترل مخالف هستیم. همه اتباع خارجی باید از قانون پیشگیری و درمان بیماریهای عفونی و مقررات داخلی پیروی نمایند.

مقام های پکن بارها به آمریکایی ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده و این مناطق را بخشی از سرزمین چین خوانده اند. این کشور در روزهای گذشته همزمان با افزایش حضور کشتی های جنگی آمریکا در منطقه، یک رزمایش ضد زیر دریایی در دریای چین جنوبی برگزار کرد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 957

به "پکن: آمریکا به جای یاری به مهار کرونا در حال اعزام جنگنده و ناو به دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا به جای یاری به مهار کرونا در حال اعزام جنگنده و ناو به دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید