چه یارانه هایی در دی ماه پرداخت می گردد؟ ، واریز بیش از 9 هزار میلیارد تومان

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، دولت موظف است که در دی ماه سه یارانه، نقدی، معیشتی بنزین و یاری بلاعوض 100 هزار تومانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. در مجموع مبلغ واریزی دولت برای یارانه 9 هزار و 119 میلیارد تومان برآورد می گردد.

چه یارانه هایی در دی ماه پرداخت می گردد؟ ، واریز بیش از 9 هزار میلیارد تومان

یارانه معیشتی بنزین

چهاردهمین مرحله یارانه معیشتی بنزین در دی ماه سال جاری پرداخت می گردد، از دی ماه گذشته این یارانه در روز دهم هر ماه پرداخت می گردد.

مبلغ این یارانه با توجه به تعداد اعضای خانوار تغییر می نماید، این یارانه برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

حدود 60 میلیون نفر این یارانه را دریافت می نمایند که دولت برای پرداخت این یارانه در مجموع 2583 میلیارد تومان هزینه می نماید.

یارانه نقدی

صدونوزدهمین مرحله یارانه نقدی نیز طبق روال یک سال اخیر در روز بیستم دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

78 میلیون نفر از جمعیت کشور این یارانه را دریافت می نمایند و مبلغ آن طی چندسالی که از شروع واریز آن می گذرد تغییر ننموده و همان 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

بودجه پرداخت یک ماه یارانه نقدی در مجموع 3566 میلیارد تومان است.

در حالی که از یک سو برای سال آینده برای پرداخت این یارانه به 78 میلیون نفر در 12 ماه، بودجه 42 هزار و 800 میلیارد در نظر گرفته شده، اما از سوی دیگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موظف نموده که سه دهک را از جمعیت یارانه بگیران حذف کند.

یارانه 100 هزار تومانی

دولت برای محدودیت های کرونایی دوهفته ای که در آذر ماه اجرا کرد، بسته های حمایتی از خانوارهای آسیب پذیر در نظر گرفته که یکی از آنها پرداخت یارانه 100 هزار تومان است.

قرار است این یاری بلاعوض در چهار ماه آذر، دی، بهمن و اسفند پرداخت گردد.

طبق اعلام دولت 29 میلیون و 700 هزار نفر از جمعیت کشور به عنوان مشمولان این طرح شناسایی شده اند و به ازای هر نفر 100 هزار تومان به مدت چهار ماه پرداخت می گردد.

اولین مرحله آن که قرار بود در آذر ماه واریز گردد هنوز انجام نشده و اما روابط عمومی وزارت کار در مصاحبه با خبرنگاران تاکید نمود که حتما پرداخت می گردد.

در مجموع برای 11 میلیون خانواری که مشمول این طرح شده اند هر ماه 2970 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1400

به "چه یارانه هایی در دی ماه پرداخت می گردد؟ ، واریز بیش از 9 هزار میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه یارانه هایی در دی ماه پرداخت می گردد؟ ، واریز بیش از 9 هزار میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید