کرونا چند نفر را مشمول دریافت بیمه بیکاری کرد؟

به گزارش مجله آی سیب، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا به امروز 648 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری کشور ثبت نام نموده اند.

کرونا چند نفر را مشمول دریافت بیمه بیکاری کرد؟

به گزارش مجله آی سیب به نقل از فارس، مهدی شکوری درباره آخرین جزئیات پرداخت مقرری بیمه بیکاری به افرادی که با شیوع ویروس کرونا در کشور بیکار شده اند، گفت: امروز جلسه ای در سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور در مورد پرداخت مقرری بیمه بیکاری به افرادی که با شیوع ویروس کرونا شغلشان را از دست داده اند، برگزار گردید.

وی گفت: دستورالعمل پرداخت مقرری بیمه بیکاری باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب گردد که تا به امروز پیش نویس دستورالعمل ها را نیز در این خصوص مطرح نموده ایم. سازمان تأمین اجتماعی به عنوان مجری این طرح است و بخش عمده این کار با دولت است.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: کسانی که مشمول قانون کار بوده اند و بیمه پردازی داشته اند و همین طور 3 درصد حق بیمه بیکاری را نیز پرداخت نموده باشند، می توانند از مقرری بیمه بیکاری به واسطه شیوع ویروس کرونا استفاده نمایند.

شکوری تأکید کرد: 10 رسته شغلی مانند رستوران ها، هتل ها، باشگاه های ورزشی، اماکن فرهنگی و تفریحی و دیگر مشاغل که مطرح شده اند و شیوع ویروس کرونا تأثیر مستقیم بر فعالیت آنها داشته است، مشمول بیمه بیکاری می شوند.

وی ادامه داد: غیر از این 10 رسته شغلی، مشاغلی که آسیب مالی دیده اند هم جزو مشمولین دریافت مقرری بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت و از مزایای آن برخوردار می شوند.

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر خیلی از مشاغل در سطح کشور شروع به کار مجدد نموده اند که باید در این خصوص نیز معین تکلیف صورت بگیرد. امیدواریم تا سرانجام اردیبهشت مشکل شیوع ویروس کرونا حل گردد و همه بتوانند به کسب و کارشان برگردند و دغدغه ای نداشته باشند.

وی یادآور شد: تا سرانجام فروردین 643 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کردند که تا ظهر امروز این عدد به 648 هزار نفر رسیده که این تعداد پالایش خواهند شد، ولی به نظر می رسد عمده آنها حائز شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری باشند.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که میانگین پرداخت مقرری بیمه بیکاری به این افراد چه میزان است، گفت: قطعا با قانون بیمه بیکاری که در سال 1369 به تصویب رسیده است متفاوت خواهد بود و بستگی به بودجه و حجم ثبت نام شدگان دارد و به نظر می رسد که برای همه مشمولین یکسان خواهد بود و شاید اختلاف های جزئی داشته باشد. به هر حال این موضوع را دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین می نماید.

شکوری تأکید کرد: ثبت نام در بیمه بیکاری سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه دارد و افراد متقاضی می توانند در این سامانه ثبت نام داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1003

به "کرونا چند نفر را مشمول دریافت بیمه بیکاری کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چند نفر را مشمول دریافت بیمه بیکاری کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید