ابلاغ نقشه محدوده عرصه و حریم 3 اثر ملی فرهنگی تاریخی به استاندار لرستان

به گزارش مجله آی سیب، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 1 مهر 97 در نامه ای به استاندار لرستان، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری سه اثر ملی فرهنگی تاریخی را به او ابلاغ کرد.

ابلاغ نقشه محدوده عرصه و حریم 3 اثر ملی فرهنگی تاریخی به استاندار لرستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به موسی خادمی استاندار لرستان آمده است:

در اجرای بند 12 از ماده 3 قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال 1309 و نظام نامه اجرایی قانون آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی، تاریخی تپه برکه واقع در شهرستان چگنی، روستای برکه که به شماره 15729 مورخ 1385/5/8 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، ابلاغ می گردد.

محدوده حریم اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولین ذی ربط در استان ابلاغ گردد و از نتیجه این سازمان را آگاه کنند.

همچنین در نامه هایی جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر فرهنگی تاریخی تپه باقرآباد به شماره 4361 و بقایای یک کاخ ساسانی به شماره 899 به استاندار لرستان ابلاغ شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 50

به "ابلاغ نقشه محدوده عرصه و حریم 3 اثر ملی فرهنگی تاریخی به استاندار لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ نقشه محدوده عرصه و حریم 3 اثر ملی فرهنگی تاریخی به استاندار لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید