بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم یا نخریم؟

به گزارش مجله آی سیب، بلیط هواپیما لحظه آخری یکی از انواع بلیط هایی است که می توانیم از آن برای صرفه جویی در هزینه های مسافرت خود استفاده کنیم.

بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرنگاران، بنابراعلام فلایتیو، در روزهایی که بلیط هواپیما قیمت های بسیار سرسام آوری به خود می بیند، استفاده از چنین بلیط های می تواند در هزینه های مسافران صرفه جویی زیادی ایجاد کرده و همچنین ترغیب نماینده آنها برای استفاده از خدمات پروازهای هوایی باشد.

اما چگونه می توانیم بلیط های لحظه آخری را تهیه کنیم و مزیت ها و معایب استفاده از بلیط های لحظه آخری کدام ها هستند؟ در این متن قصد داریم به آنالیز دقیق تمام موضوعات مربوط به بلیط لحظه آخری هواپیما پرداخته و تمام اطلاعات مورد احتیاج برای این بلیط ها را در اختیار کاربران قرار دهیم.

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری هواپیما هیچ فرقی با سایر انواع بلیط های سیستمی و چارتری ندارد. تنها تفاوت آن در زمان ارائه بلیط ها و قیمت آنها است. در واقع بلیط لحظه آخری هواپیما همان بلیط هایی است که مسافرین از قبل برای تهیه آنها اقدام کرده اند.

در این میان جایگاه هایی از هواپیما که تا لحظات آخر خالی مانده است، می تواند یک بار هزینه، روی دست شرکت های هواپیمایی باشد. از این رو این شرکت ها برای اینکه بتوانند مسافران را برای استفاده از مسافرت های هوایی ترغیب کرده و به نوعی بلیط های خود را به فروش برسانند، در چند روز آخر مانده به پرواز قیمت بلیط هواپیما را با تخفیف برای مسافرین عرضه می نمایند.

امکانات و شرایط استفاده از پرواز برای خریداران این بلیط ها هیچ تفاوتی با سایر مسافرین ندارد. اما به دلیل لحظه آخری شدن خرید بلیط، این بلیط ها با قیمت کمتری به دست مسافرین رسیده است.

چه زمان هایی از سال می توان از بلیط هواپیما لحظه آخری استفاده کرد؟

مسلماً دسترسی به بلیط های لحظه آخری هواپیما تنها در شرایطی امکان پذیر است جایگاه های هواپیما پر نشده و هنوز جای خالی برای مسافران وجود داشته باشد. از این رو به راحتی می توان درک کرد که در زمان هایی از سال که تعداد مسافران بیشتری برای مسافرت های هوایی اقدام می نمایند و معمولاً جایگاه خالی در پروازها پیدا نمی گردد، امکان دسترسی به بلیط های لحظه آخری وجود نخواهد داشت.

اما در بقیه اوقات سال که معمولاً پروازها پر نمی شوند، شاهد ارائه بلیط های لحظه آخری هواپیما توسط شرکت های هواپیمایی هستیم. ازاین جهت برای استفاده از چنین بلیط های باید در مواقعی از سال به غیر از تعطیلات رسمی طولانی اقدام نمایید.

آیا امکان خرید بلیط لحظه آخری به صورت اینترنتی وجود دارد؟

همان طور که عرض کردیم شرایط استفاده از بلیط های لحظه آخری هواپیما برای مسافرین با بلیط های معمولی تفاوتی ندارد. از این رو مسافرین محترم می توانند به وسیله حساب کاربری خود به صورت اینترنتی اقدام به خرید بلیط هواپیما لحظه آخری نمایند.

البته مسلماً زمان مراجعه برای خرید چنین بلیط های در روزهای انتهایی مانده به پرواز خواهد بود. البته همواره هم بلیط های لحظه آخری هواپیما عرضه نشده و این امکان همواره برای مسافران فراهم نخواهد شد.

آیا بهتر است برای تهیه بلیط لحظه آخری منتظر بمانیم؟

با آشنایی با مشخصات بلیط هواپیما لحظه آخری شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد آیا بهتر است به جای خرید بلیط های معمولی منتظر عرضه بلیط های لحظه آخری باشیم؟ هرچند بلیط های لحظه آخری هواپیما قیمت های بسیار کمتری نسبت به بلیط های معمولی دارد اما منتظر ماندن برای خرید این بلیط ها می تواند چند اشکال عمده داشته باشد.

1. در درجه اول ممکن است اصلاً چنین بلیط های عرضه نشده و تمام بلیط های هواپیما به صورت معمول به فروش می رسد. در چنین مواقعی این احتمال وجود خواهد داشت که شما نتوانید از خدمات پرواز بهره ببرید.

2. همچنین خرید بلیط لحظه آخری احتیاج به مراجعات متعدد به حساب کاربری و چک کردن زمان عرضه این بلیط ها است که ممکن است وقت زیادی را از شما تلف کند. از این رو بهتر است تنها برای پروازهایی که در طول سال معمولاً تکمیل نشده و به صورت مکرر شاهد لحظه آخری شدن بلیط های آنها هستید، اقدام به تهیه این بلیط ها کنید.

معایب خرید بلیط های لحظه آخری

تهیه بلیط های لحظه آخری ممکن است معایبی نیز برای شما به دنبال داشته باشد. مهمترین معایب به توضیح زیر هستند:

1. معمولاً امکان استرداد چنین بلیط هایی برای مسافرین وجود نخواهد داشت. در صورت استرداد همه احتمالاً مسافران باید جریمه های سنگینی را بابت آن بپردازند.

2. این بلیط ها معمولاً برای مسیرهای پر رفت وآمد و در زمان هایی که مسافرین زیاد هستند عرضه نشده و در نتیجه خیلی نمی تواند استفاده چندانی برای مسافران داشته باشد.

3. همچنین منتظر ماندن برای خرید بلیط های لحظه آخری ممکن است شما را به کل از پرواز عقب بیندازد. زیرا این احتمال وجود دارد که اصلاً بلیط های لحظه آخری عرضه نشده و هواپیما قبل از اینکه شما بلیط تهیه کنید تکمیل گردد.

جمع بندی

آشنایی با مشخصات و ویژگی های بلیط هواپیما لحظه آخری می توانید با برنامه ریزی درست و اطلاع از ارائه چنین بلیط هایی در طول سال اقدام به خرید آنها کنید. برای پروازهایی که حتماً باید از آنها استفاده کرده و چنین مسافرت هایی برای شما لازم است سعی کنید ریسک منتظر ماندن برای بلیط های لحظه آخری را انجام ندهید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1364

به "بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم یا نخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم یا نخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید