سورپرایز مهدویان و عزتی برای نمایش خانگی

به گزارش مجله آی سیب، روز جمعه نخستین قسمت از مجموعه نمایش خانگی زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان منتشر شد و در گام نخست، بسیار تحسین شد و میزان زیادی از نظرات مثبت را به خود اختصاص داد.

سورپرایز مهدویان و عزتی برای نمایش خانگی

کامنت ها و توئیت های فراوان و همچنین آمار 96 درصدی رضایت مخاطبان در پلتفرم، مؤید این نکته است. گزارش پیش رو به اولین اپیزود از سریال 20 قسمتی زخم کاری می پردازد که از این به بعد، جمعه ها از پلتفرم فیلیمو منتشر خواهد شد.

یک اقتباس ادبی

زخم کاری نخستین سریال نمایش خانگی است که از یک داستان مکتوب اقتباس شده. مهدویان فیلم نامه این مجموعه را بر اساس رمان بیست زخم کاری اثر محمود حسینی زاد نوشته و بر اساس تیتراژ سریال، در این راه، از حضور همکارانی هم بهره مند بوده است. به علاوه به علت آن که گرته برداری رمان (و به تبع آن سریال) از نمایش نامه مکبث اثر شکسپیر کاملا جدی است، می توان این انتظار را داشت که در زخم کاری برخلاف آن چه که در فیلم و سریال های ایرانی مرسوم است، فیلم نامه نقطه قوت باشد،نه نقطه ضعف.اولین تجربه محمدحسین مهدویان درنمایش خانگی، فضایی به کلی متفاوت از اغلب درام های عاشقانه این مدیوم دارد.بر اساس قسمت اول،به نظر می رسد این سریال شباهت هایی به سه گانه پدرخوانده دارد و به جز رد پای کمرنگ یک مثلث عشقی،شباهتی به عشق های آبکی سریال های پرشمار یکی،دو سال اخیر نمایش خانگی ندارد.آن چه کهزخم کاریبه تصویر می کشد،قدرت،ثروت و درگیری جانشینان بالقوه یک امپراتوری است که در سریال های ایرانی سابقه چندانی ندارد.

برترین شروع تاریخ نمایش خانگی

زخم کاری در قسمت نخست، میخ خود را محکم می کوبد. گره اصلی و چند گره فرعی در داستان زده می شود و شماری از شخصیت های اصلی که به نظر می رسد به دقت پرداخته شده اند، معرفی می شوند. علاوه بر آن چه که درباره فیلم نامه این اثر بالاتر گفته شد، کارگردانی قدرتمند محمدحسین مهدویان، این سریال را در جایگاهی بالاتر از بسیاری از سریال های پرمخاطب این مدیوم قرار می دهد. استعارات فراوانی که در قسمت اول زخم کاری دیده می شود، نشان از دقت کارگردان در اجرا و همچنین تسلط نویسندگان بر اجزای داستان دارد. شروع زخم کاری، انتظارات را از مهدویان به نام یک فیلم ساز پیشرو برآورده می کند و از نظر کیفیت ساخت، برترین آثار این مدیوم همچون شهرزاد را به خاطر می آورد. اگر قسمت اول این مجموعه را برترین شروع یک سریال نمایش خانگی ندانیم، بی تردید یکی از برترین هاست.

بازی های حساب شده

تقریباً همه بازیگران زخم کاری در جایگاه درستی قرار گرفته اند. مالکی شخصیت اصلی سریال با بازی جواد عزتی، همزمان با ارتکاب خطا، در آتش عذاب وجدان می سوزد؛ چهره ای که هم گناهکار و هم قربانی است. جواد عزتی که به علت میمیک صورت خود، همزمان می تواندمعصوم و فریبکار باشد، انتخاب خوبی برای این نقش است و از قضا بازی به اندازه و کم نقصی دراین نقش داشته است.رعنا آزادی ور نقش آفرینی چشمگیری دارد و سعید چنگیزیان همکه از دیگر هنرپیشه های اصلی سریال است، با بازی حساب شده، در قسمت نخست درخشیده است. کاظم هژیرآزاد، منوچهر علیپور و در رأس آن ها سیاوش طهمورث بازیگران پیش کسوت سریال، نقش آفرینی های خوبی به نمایش گذاشته اند. با وجودی که هانیه توسلی و الهه حصاری به نام دو بازیگر اصلی سریال هنوز به قصه وارد نشده اند، اما با نگاهی به قسمت نخست و البته توانایی مهدویان در بازی دریافت از بازیگران در آثار قبلی اش، بدون شک می توان به نتیجه حضور این ستاره ها در زخم کاری امیدوار بود و حتی این سریال را سکوی پرتاب احتمالی برای برخی از آنان دانست.

منبع: همگردی
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1725

به "سورپرایز مهدویان و عزتی برای نمایش خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سورپرایز مهدویان و عزتی برای نمایش خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید