ورود موسیقی به یک دانشگاه تازه

به گزارش مجله آی سیب، خانه موسیقی ایران و دانشگاه معماری و هنر پارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

ورود موسیقی به یک دانشگاه تازه

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی خانه موسیقی گفت، تفاهمنامه همکاری متقابل خانه موسیقی ایران و دانشگاه پارس از طریق داریوش پیرنیاکان (رییس هیات مدیره خانه موسیقی)، حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی) و محمود گلابچی(رئیس دانشگاه پارس) امضا شد.

از مفاد این تفاهمنامه می توان به همکاری و استفاده از اساتید طراز اول خانه موسیقی در دانشگاه معماری و هنر پارس، ارائه کارت عضویت و کارت صلاحیت تدریس به دانشجویان دوره های آموزشی موسیقی با رعایت کامل ضوابط و آئین نامه های مربوطه و استفاده از تجربیات خانه موسیقی به منظور سطح کیفی آموزش در این دانشگاه اشاره کرد.

داریوش پیرنیاکان، رئیس هیات مدیره خانه موسیقی ایران، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی ایران و حمیدرضا اردلان، نایب رئیس هیات مدیره خانه موسیقی کنندگان خانه موسیقی در این نشست بودند.

محمود گلابچی، رئیس دانشگاه معماری و هنر پارس در بخشی از نشست از پیش بینی برگزاری دوره های آموزشی در زمینه موسیقی خبر داد و گفت: با مشورت هایی که با اساتید موسیقی و سایر همکاران داشتیم به برنامه ای نسبتاً جامع برای آموزش موسیقی کلاسیک و ایرانی و حتی آواز ایرانی رسیدیم و در مذاکراتی که با مدیرانِ خانه موسیقی ایران داشتیم به این نتیجه رسیدیم.

به گفته وی افرادی در این آموزش شرکت می کنند، طبق آنچه در تفاهم نامه پیش بینی شده هم کارت عضویت در خانه موسیقی را به دست می آورند و هم پس از این که این مراحل را گذراندند، این فرصت را پیدا می کنند که کارت صلاحیتِ تدریس هم برای آن ها از طریق خانه موسیقیِ ایران صادر شود.

احمد الستی، از اساتید هنر و سینمای دانشگاه پارس، میلاد کیایی، نوازنده پیشکسوت سنتور و سروش مظفری، مدرس موسیقی و مدیر فعالیت های موسیقی دانشگاه پارس از دیگر حاضران در این نشست بودند که مطالبی را درباره ضرورت توجه به بحث آموزش صحیح و آکادمیک موسیقی در جامعه بیان کردند.

مظفری درباره فرایند پذیرش دانشجو در رشته موسیقی در این دانشگاه توضیح داد: اضافه کرد: ما چهار فاز در این طراحی داریم؛ فاز اول در حوزه موسیقی کلاسیک، ایرانی و آواز ایرانی است. همه رشته ها در هفت ترم طراحی شدند و کسانی که در فاز اول ما وارد می شوند، اغلب کسانی هستند که در حد میانه موسیقی به بالا هستند که گزینش می شوند و طبق نوازندگی و شیوه ای که دوست دارند در صورت پذیرش استاد مربوطه پذیرش نهایی خواهند شد.

او تاکید کرد: مدرکی که دانشجویان از دانشگاه پارس دریاف می کنند قابل ترجمه و تایید در تمام دانشگاه ها و کالج های دنیاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2037

به "ورود موسیقی به یک دانشگاه تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود موسیقی به یک دانشگاه تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید