30 هکتار پارکینگ ذخیره در مرز شلمچه

به گزارش مجله آی سیب، عبداللهی گفت: ظرفیت پارکینگ مرزی شلمچه حدود 25 هزار دستگاه است و در کنار آن 30 هکتار پارکینگ برای ذخیره احداث شده است.

30 هکتار پارکینگ ذخیره در مرز شلمچه

به گزارش ، مجید عبداللهی دبیر کمیته زیرساخت اربعین با بیان اینکه در پارکینگ شلمچه 22 هزار و 100 دستگاه خودرو پارک شده ، اظهار کرد: ظرفیت پارکینگ مرزی شلمچه حدود 25 هزار دستگاه است و در کنار آن 30 هکتار پارکینگ برای ذخیره احداث شده که در صورت تکمیل ظرفیت پارکینگ های اصلی، زوار می توانند پارکینگ احتیاط استفاده نمایند.

او اعلام کرد: طبق آخرین آمارها، به مقدار خودروهایی که به پارکینگ وارد می شود، نصف آن ها از پارکینگ خارج می شوند. امروز حدود 3هزار خودرو در پارکینگ ها پذیرش و حدود 1500 تا 1700 خودرو خارج شدند. در مرز شلمچه و چذابه مسئله پارکینگ مرتفع شده و مشکل خاصی برای پذیرش خودرو ها در پارکینگ ها نخواهیم داشت.

دبیر کمیته زیرساخت اربعین درباره پارکینگ های مرز مهران گفت: ظرفیتی که در مرز مهران پیش بینی شده، به پارکینگ های شخصی در سطح شهر بر می شود. به واسطه برنامه ریزی هایی اجرا شده، در ابتدا پارکینگ های شخصی تکمیل شده اند. همچنین طبق آمار حدود 10 درصد از ظرفیت پارکینگ بزرگ اربعین در ورودی شهر مهران است، یعنی هنوز معادل 3 هزار دستگاه خودرو خالی است.

عبداللهی در انتها گفت:پیش بینی شده تا در صورت ضرورت، پارکینگ خودروهای شخصی در ایلام با ظرفیت حدود 20 هزار فعال شود و زائران بعد از پارک خودروهای خود توسط اتوبوس ها به مرز مهران منتقل شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 470

به "30 هکتار پارکینگ ذخیره در مرز شلمچه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 هکتار پارکینگ ذخیره در مرز شلمچه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید