آیا این جزیره نفرین شده است؟

به گزارش مجله آی سیب، در دنیا مکان های زیبای زیادی وجود دارد که با وجود همه جذابیت ها کسی حاضر نمی شود به آنجا سفر کند. بسیاری از این نقاطی که به صورت متروک رها شده اند جزیره هستند و مردم به آن ها به چشم جایی مخوف و ترسناک نگاه می کنند.

آیا این جزیره نفرین شده است؟

احتمالا شما هم داستان هایی از انسان ها و مکان های نفرین شده شنیده اید. نفرین شدن این مکان ها و انسان ها می تواند افسانه ای بوده باشد یا واقعی! جزیره پاوگلیا ایتالیا واقع در دریای مدیترانه یکی از نفرین شده ترین مکان ها در این فهرست است. با خبرنگاران همراه باشید تا سفر به جزیره نفرین شده را تجربه کنید.

جزیره پاوگلیا ایتالیا جزیره نفرین شده

جزیره پاوگلیا یکی از 166 جزیره کوچک در تالاب ونیز است که در آن سوی سواحل شرقی شمال ایتالیا واقع شده است. در گذشته های دور این جزیره شلوغ و پر رفت و آمد بود اما حوادثی این سرنوشت تلخ و مخوف را برایش رقم زد.

سرگذشت جزیره با قربانیان طاعون گره خورده و این بیماری جزیره را به این حال و روز انداخته است. مردم بومی به آن، جزیره ارواح می گویند. آن ها اعتقاد دارند که اینجا از طریق ارواح نفرین شده است و با رفتن به آنجا گرفتار این ارواح می شوند.

جزیره پاوگلیا و طاعون

اولین محل قرنطینه در یکی از جزیره های کوچک تالاب به نام Lazzaretto Vecchio درست شد. در هنگام جست وجوی این جزیره، باستان شناسان حدود 1500 اسکلت را از درون چاه هایی بیرون آوردند که قربانیان طاعون در گذشته در آن ها دفن شده بودند.

کارشناسان معتقدند که همچنان هزاران اسکلت دیگر در جزیره پاوگلیا دفن هستند.

ساخت بیمارستان قرنطینه در جزیره

مردم ونیز از این اتفاق درس های زیادی گرفتند. آنان نحوه شیوع و انتقال این بیماری را کشف کردند. همچنین متوجه شدند این بیماری چگونه از طریق کشتی ها به جزیره رسیده است. برای کنترل شیوع بیماری مسئولان فهمیدند که افراد بیمار باید از مردم سالم جدا شوند.

برای همین دو چاه بزرگ را برای نگهداری از اجساد در دو محل خارج از شهر در نظر گرفتند. تعداد مرده ها روز به روز بیشتر می شد و این دو چاه خیلی زود پر شدند. سپس آن ها تصمیم گرفتند تا برای کنترل تعداد مرده ها، اجساد را به دو جزیره منتقل کنند.

در اوایل دهه 1400 ونیزی ها بیمارستانی را درست کردند که مخصوص قرنطینه افراد بیمار یا مستعد بیماری بود.

سرنوشت جزیره پس از اپیدمی طاعون

اتفاق های مخوف جزیره با تمام شدن اپیدمی طاعون تمامی نداشت! در اوایل دهه 1920، دولت تصمیم گرفت از این بیمارستان برای نگهداری بیماران روانی استفاده کند. با گذشت زمان داستان های ترسناکی درباره شکنجه این بیماران و انجام آزمایش های عجیب بر روی آن ها به بیرون درز پیدا کرد.

بعضی ها می گفتند دکتر این بیمارستان مجبور به خودکشی شد تا از مسئولیت هایی که بر عهده اش بود فرار کند. بعضی ها هم اعتقاد داشتند که ارواح کسانی که این دکتر آن ها را شکنجه داده بود این مرد را به دام انداختند.

کارکنان این بیمارستان و بیماران در نهایت در سال 1968 این محل را ترک کردند و هیچ کسی در این ساختمان نماند بجز ارواح افرادی که در اثر شکنجه مرده بودند!

سفر به جزیره نفرین شده را با هم خواندیم. در ایران هم مکان های مخوف کم نیست. این قنات را جن ها و دیوها ساخته اند را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، مطلب خوش گذرانی در نزدیک ترین نقطه به تهران را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2099

به "آیا این جزیره نفرین شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا این جزیره نفرین شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید