اریکسون: اشتباه کردم برای راهنمایی تیم ملی انگلیس از لاتزیو جدا شدم، قبل از آمدن به ایتالیا پیشنهاد بارسلونا را رد کردم

به گزارش مجله آی سیب، سرمربی سابق سه شیر تصمیم خود برای قبول راهنمایی این تیم را که به خاطر آن دست از راهنمایی لاتزیو کشید، اشتباه می داند.

اریکسون: اشتباه کردم برای راهنمایی تیم ملی انگلیس از لاتزیو جدا شدم، قبل از آمدن به ایتالیا پیشنهاد بارسلونا را رد کردم

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش مجله آی سیب، اسون گوران اریکسون اعتراف کرد که اگر در لاتزیو به کارش به عنوان سرمربی ادامه می داد شاید حرفه پیروز تری نسبت به آنچه در تیم ملی انگلیس داشت، تجربه می کرد.

20 سال پیش در چنین روزی بود که لاتزیو با راهنمایی اریکسون پیروز به فتح سری A شد و جشنی فراموش نشدنی به خاطر کسب این پیروزیت در استادیوم المپیکو برپا کرد.

به همین مناسبت رادیوی ایتالیا با سرمربی سوئدی سابق آبی پوشان پایتخت ایتالیا مصاحبه ای انجام داد و او در آن اعتراف کرد اگر در این تیم می ماند شاید پیروز تر بود.

اریکسون گفت: من هنوز هم هوادار لاتزیو هستم. آن تیم یکی از قوی ترین تیم هایی بود که من تا به حال راهنمایی شان را برعهده داشته ام. در واقع شاید آن تیم یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان در آن موقع بود. ما در سه سال و نیمی که راهنمایی لاتزیو را برعهده داشتم، چیزهای زیادی بردیم و شاید اگر می ماندم چیزهای بیشتری هم می بردیم، اما بدون شک در لاتزیو بود که من شادترین تجربه کاری ام را داشتم.

اریکسون 72 ساله ماه ژانویه سال 2000 لاتزیو را ترک کرد تا راهنمایی تیم ملی انگلیس را برعهده بگیرد، اما او تا سال 2006 که سرمربی سه شیر بود نتوانست دستاورد چشمگیری داشته باشد.

وی ادامه داد: بیش از یک بار من با خودم فکر نموده ام که شاید بهتر بود در لاتزیو و در فوتبال ایتالیا به کارم ادامه می دادم. اما خب دریافت پیشنهاد برای راهنمایی تیم ملی انگلیس هم چیزی است که شاید یک بار در زندگی رخ دهد. من فکر کردم که نمی گردد به این پیشنهاد نه گفت و اگر آن را رد کنم شاید تا آخر عمر حسرتش را بخورم. الان اما فکر می کنم که شاید اشتباه نموده ام، شاید هم نه، نمی دانم. به هرحال اتفاقی بود که اتفاق افتاده و تمام شده است. الان دیگر نمی توان گذشته را تغییر داد.

سرمربی پیشین لاتزیو تأکید کرد: سری A در دهه های 80 و 90 بهترین، سخت ترین و جذاب ترین لیگ جهان بود. من در همان سال اول که وارد ایتالیا شدم، از بارسلونا هم پیشنهاد داشتم، اما آن را رد کردم چون می خواستم در سری A کار کنم.

بسیاری از بازیکنانی که در لاتزیو زیر نظر اریکسون کار کردند الان خودشان سرمربی هستند. روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا، دیه گو سیمئونه سرمربی اتلتیکومادرید و سیمونه اینزاگی سرمربی فعلی لاتزیو.

اریکسون درباره این موضوع هم گفت: انتظارش را داشتم که بعضی از آنها مربی شوند، اما در خصوص بعضی های شان مانند سرجیو کنسیسائو کمتر احتمال می دادم. با این حال الان افتخار می کنم که آنها را این چنین پرافتخار می بینم. امیدوارم که آنها حداقل کمی از من هم درس گرفته باشند. درخواست ویژه ای که من از لاتزیو داشتم خرید مانچینی، سینیشا میهایلوویچ و خوان سباستین ورون بود. مانچینی آن موقع بالای 30 سال سن داشت، اما ذهنیتش فوق العاده بود. بعضی دیگر مانند آلساندرو نستا، پاول ندود، سیمئونه، کریستین ویری، مارچلو سالاس، هرنان کرسپو، پائولو نگرو، جوزپه فاوالی و ... همگی فوق العاده بودند. آنقدر تیم مان خوب بود که مجبور می شدم جوزپه سینیوری را روی نیمکت بنشانم و این موضوع به او برمی خورد. البته من هم کاملاً حالش را درک می کردم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1025

به "اریکسون: اشتباه کردم برای راهنمایی تیم ملی انگلیس از لاتزیو جدا شدم، قبل از آمدن به ایتالیا پیشنهاد بارسلونا را رد کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اریکسون: اشتباه کردم برای راهنمایی تیم ملی انگلیس از لاتزیو جدا شدم، قبل از آمدن به ایتالیا پیشنهاد بارسلونا را رد کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید