از کجای اهواز خرید کنیم؟ راهنمای مراکز خرید این شهر

به گزارش مجله آی سیب، هوا که خنک تر بشود فصل سفر به شهرهای جنوبی مثل اهواز هم از راه می رسد. شهری که خرمایش معروف است و برای خرید سوغات هم به هرکدام از مراکز خریدش که سر بزنیم، دست خالی برنمی گردیم. این مراکز خرید را بیشتر در مناطقی مثل کیانپارس و خیابان امام پیدا می کنیم.

از کجای اهواز خرید کنیم؟ راهنمای مراکز خرید این شهر

ما در اینجا درباره تعدادی از مراکز خرید اهواز نوشته ایم.

بازار کاوه

بازار کاوه نزدیک رودخانه کارون قرار گرفته و در آن می شود همه چیز پیدا کرد. از آن بازارهایی که پر دستفروش است و هرکی بساطش را در گوشه ای پهن نموده.

بازار کاوه، بازار رنگارنگی ست. سبزی تازه، ماهی و میگو، میوه های خوش رنگ و لعاب، ادویه های تند و تیز و ترشی های مختلف را در این بازار می توانیم پیدا کنیم.

فلافل ها و سمبوسه های اهواز خیلی معروفند و یکی از جاهای خوردنش همین بازار کاوه است.

آدرس: حد فاصل طالقانی و خیابان امام خمینی، خیابان کاوه

مرکز خرید زیتون

اگر از یک اهوازی سراغ مرکز خریدی را بگیریم که قیمت هایش معقول باشد و بهمان زیاد فشار نیاید، آدرس مرکز خرید زیتون را می دهد. برای خریدن لباس زنانه و مردانه، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی این مرکز خرید خوب است.

آدرس: فلکه سنگر

مرکز خرید هیراد

ممکن است در اهواز به لوازم الکتریکی نیاز پیدا کنیم، لوازمی مثل انواع قطعات کامپیوتر، سیم و …برای خرید اینطور لوازم باید برویم مرکز خرید هیراد.

آدرس: پادادشهر

مرکز خرید امام رضا

یکی از بازارهای محبوب خود اهوازی ها، بازار امام رضاست. دلیل محبوبیت این بازار به این برمی شود که در آن همه چیز پیدا می شود، منظور از همه چیز هم مواد غذایی و لوازم خانگی مثل مبلمان و فرش و کمد و کیف و کفش است.

آدرس: کیانپارس، نبش خیابان میهن

بازار کارون

برای اینکه انتخاب های متنوعی داشته باشیم، یکی از جاها بازار کارون است. این مرکز خرید در اهواز جزو شلوغ ترین هاست و قیمت ها در آن متنوع است.

بیشتر مغازه های اینجا را لباس فروشی، کیف و کفش، لوازم آرایش، عینک، اسباب بازی و…تشکیل می دهند، اما تمرکز اینجا بیشتر روی فروش لباس و کیف و کفش است. بازار کارون در خیابان نادری قرار گرفته و جز آن انتخاب های دیگری هم در همین خیابان داریم.

آدرس: خیابان نادری

سیتی سنتر مهزیار

اگر هم بخواهیم تفریح کنیم و هم خرید راهش رفتن به سیتی سنتر مهزیار است. در بین بازار دستفروش های اهواز و خیل زیاد بازارهای قدیمی، این سیتی سنتر تافته جدا بافتانه ای ست، امروزی ست و در 11 طبقه مغازه های زیادی را در خود جای داده. دو هایپرمارکت بزرگ دارد و دو طبقه اش به شهربازی اختصاص پیدا نموده. وقتی از خرید هم خسته شدیم می توانیم به فودکورت یا سفره خانه سنتی اش برویم.

کیف و کفش، مانتو و شال، عینک و ساعت فروشی، لواز آرایشی و بهداشتی، بیشتر مغازه های اینجا را به خود اختصاص داده.

آدرس: خیابان حجت

بازار دستفروش ها

اگر بخواهیم در کوچه و خیابان های باریک اهواز راه برویم و با زندگی مردم محلی آشنا شویم و چیزهای ارزان قیمت پیدا کنیم، راهش سر زدن به بازار دستفروش هاست.

اهواز، از این نوع بازارها یکی دوتا ندارد و در خیابان های مختلفی می توان از این نوع بازارها پیدا کرد.

بازار عبدالحمید در خیابان نظامی(نظری پور) بین خیابان نادری و امام خمینی (ره) یکی از آنهاست.

جای دیگر، خیابان باریک علم الهداست که به بازار پاکستانی ها معروف است. بیشتر فروشنده های این بازار را زنانی تشکیل می دهند که بساط شان را پهن نموده اند و چشمشان به رهگذران است.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 380

به "از کجای اهواز خرید کنیم؟ راهنمای مراکز خرید این شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجای اهواز خرید کنیم؟ راهنمای مراکز خرید این شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید