بازار تهران ؛ راهنمای گردشگری در تهران

به گزارش مجله آی سیب، بازار تهران در فهرست اماکن دیدنی جایگاه ششم تهران را به خود اختصاص داده است. این بازار در مرکز شهر تهران واقع شده است و در منطقه 12 قرار گرفته است. قدمت این بازار به دوران صفویه بازمی گردد. در مجله خبرنگاران همراه ما باشید.

بازار تهران ؛ راهنمای گردشگری در تهران

بازار تهران در فهرست اماکن تماشای از دید گردشگران در سایت تریپ ادوایزر جایگاه ششم تهران را به خود اختصاص داده است. این بازار در مرکز شهر تهران واقع شده است و در منطقه 122 واقع شده است. قدمت این بازار به دوران صفویه بازمی گردد.

یک کاربر اهل پاکستان در سایت تریپ ادوایزر درباره بازار نوشته: بازار قدیمی یا بازار بزرگ تهران جایی تماشای برای تماشا است. این بازار چندین کیلومتر است و مغازه هایش همه چیز می فروشند، از ادویه و لباس و پارچه گرفته تا فرش، چاقو، لوازم الکترونیکی، لوازم التحریر و هر چیزی. این بازار تمیز است و بسیار سازمان یافته. خیابان هایش شماره دارند و مغازه ها همین طور است.

حتما با خودتان یک بطری آب بردارید چون جهتی طولانی در پیش دارید، اگر بخواهید همه آن را ببینید. راحت ممکن است در هزارتوی خیابان ها گم شوید اما اگر جهت اصلی را بروید نیازی به نگرانی نیست. این بازار رستوران های کوچک دارد و مغازه هایی که آب میوه طبیعی و نوشابه گازدار می فروشند. جای خوبی برای رفتن است اگر می خواهید حسی از اماکن تجاری تهران به دست بیاورید.

یک کاربر آلمانی نوشته است: البته که جای خیلی بزرگی است. اگر به سقف نگاه کنید، می بینید که برخی جاها نوسازی شده، و برخی دیگر همچنان پرآشوب هستند و پنجره های قدیمی دارند و سیم ها در آنها دیده می شوند.

مغازه ها خیلی گوناگون هستند و می توانید هر چیزی را پیدا کنید. اغلب هر بخش آن مخصوص یک جنس است. اگر به دبال چیز خاصی هستید باید بپرسید. من در این بازار احساس امنیت کردم (مانند بقیه جاهای ایران)، و حس بدی مانند دیگر کشورها نداشتم. من قسمت بزرگ مربوط به فرش و قسمت مربوط به ادویه را دوست داشتم.

یک کاربر ایتالیایی هم نوشته: این یکی از قدیمی ترین بازارهای دنیاست. خیلی بزرگ است و خیلی آشفته. مطمئن نیستم که بتوانید چیزی که می خواهید را پیدا کنید. اما من عاشقش هستم. رستوران های فوق العاده ای دارد، مانند رستوران مسلم. اگر می خواهید فرش بخرید، چانه بزنید. قیمتی که آنها می گویند را قبول نکنید. بیشتر مواقع آنها دلار آمریکا هم قبول می کنند. او در نام نظرش نوشته: نمی توانید بازار تهران را از دست بدهید؛ آن جا روح شهر است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1780

به "بازار تهران ؛ راهنمای گردشگری در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار تهران ؛ راهنمای گردشگری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید