ثبت نام آنلاین ویزای کانادا - راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا

به گزارش مجله آی سیب، کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان محسوب می گردد و عجیب نیست که یکی از سازمان یافته ترین سیستم های مهاجرتی جهان را نیز داشته باشد. دولت کانادا و اداره مهاجرت این کشور امکانی را فراهم نموده اند که بر اساس آن، متقاضیان ویزای کانادا می توانند درخواست خود را برای ویزای این کشور به صورت آنلاین و بدون دردسرهای مراجعه حضوری به سفارت انجام دهند. این موضوع به ویژه برای شهروندان ایرانی یک امتیاز مهم محسوب می گردد زیرا سفارت کانادا در تهران تعطیل بوده و در نتیجه هیچ گونه خدمات کنسولی در ارتباط با ویزای کانادا در داخل ایران ارائه نمی گردد. بنابراین ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و عدم احتیاج به مراجعه حضوری به سفارت کانادا برای ارائه درخواست ویزای این کشور تا حد زیادی باعث حل مشکل عدم فعالیت سفارت کانادا در ایران شده است.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا - راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور قیمت پایین کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

چطور ویزای کانادا بگیریم؟

با توجه به سیستم یکپارچه دولت کانادا برای ورود مهاجران به این کشور، نحوه اخذ ویزای کانادا دارای یک روال کاملا معین بوده و فرآیند درخواست آن به صورت آنلاین انجام می گردد. در ادامه صفر تا صد مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا شرح داده خواهد شد.

ثبت نام در سایت دولت کانادا

برای دریافت ویزای کانادا اولین کاری که باید انجام بدهید ثبت نام در سایت رسمی دولت کانادا است. برای ثبت نام در این سایت باید مراحل زیر را طی کنید.

1- مراجعه به صفحه ثبت نام سایت

در مرحله اول ثبت نام آنلاین ویزای کانادا باید به صفحه ثبت نام سایت دولت کانادا مراجعه نموده و یک اکانت را برای خود ایجاد کنید. با ورود به این صفحه گزینه ای تحت عنوان Sign in with GCKey را مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی این گزینه به صفحه بعدی منتقل می شوید که در آن باید روی دکمه Sing Up کلیک نمایید. در صفحه ای که با عنوان Terms and Conditions of Use معین شده می توانید شرایط و قوانین کلی را مطالعه نمایید. با انتخاب گزینه Accept در پایین صفحه به بخش ایجاد اکانت وارد خواهید شد.

در صفحه ایجاد اکانت و در کادر معین شده باید یک نام کاربری را برای خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که نام کاربری انتخاب شده باید بین 6 تا 8 کاراکتر داشته و حداکثر اعداد به کار رفته در آن 7 رقم باشد. بعد از انتخاب نام کاربری در مرحله بعد باید یک پسورد انتخاب کنید. پسورد انتخابی شما باید بین 8 تا 16 کاراکتر بوده و در آن حتما باید از حداقل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد استفاده شده باشد. در ضمن گذرواژه انتخابی نباید شامل بیش از 2 کاراکتر متوالی از نام کاربری شما باشد. با کلیک روی Continue به صفحه بعد خواهید رفت.

در صفحه بعد که با عنوان Recovery Questions معین شده باید کادرهای مورد احتیاج از جمله کادر سوال و جواب را تکمیل کنید. تکمیل این کادرها بدین منظور انجام می گیرد که در صورت فراموشی گذرواژه بتوانید آن را بازیابی کنید. بعد از تکمیل کادرهای مذکور و رفتن به صفحه بعد با پیام GCKey Sign Up Complete روبه رو خواهید شد که به معنای تکمیل فرآیند ثبت نام است. اکنون شما یک حساب کاربری در سایت دولت کانادا داشته و می توانید به مرحله بعدی ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بروید.

2- ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا

سایت اداره مهاجرت کانادا زیرمجموعه سایت رسمی دولت کانادا بوده و امور مربوط به مهاجرت و شهفرایندی از طریق آن انجام می گردد. اگر مجددا گزینه Sign in with GCKey را انتخاب کنید وارد صفحه ای خواهید شد که در آن باید روی دکمه I Accept کلیک نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و زبان مورد نظر خود را برای مکاتبات آینده انتخاب کنید. در صفحه بعد باید به سوالات امنیتی پاسخ داده و روی دکمه Continue کلیک کنید. با انجام این کار صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن باید گزینه apply to come to Canada را انتخاب کنید.

با کلیک روی این گزینه وارد صفحه Personal checklist می شوید که در آن با دو کادر روبرو خواهید شد. در صورتی که قبلا فرم های ورود به کانادا یا اکسپرس اینتری را تکمیل نموده باشید یک کد مرجع شخصی دارید که باید آن را در کادر اول وارد کنید. اما در صورتی که این کد را نداشته باشید باید یک سری از سوالات را پاسخ دهید تا معین گردد که واجد شرایط درخواست ویزا هستید یا خیر. برای ادامه فرایند یکی از سه گزینه معین شده را انتخاب کنید:

  • ویزای توریستی، تحصیلی یا مجوز کار
  • اکسپرس اینتری
  • تجربه بین المللی کانادا

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر به صفحه ای انتقال داده خواهید شد که در آن سوالاتی در رابطه با نوع ویزای درخواستی، مدت زمان مورد نظر برای اقامت در کانادا، ملیت و… پرسیده شده است. در صفحات بعدی نیز سوالاتی در رابطه با مواردی از جمله تاهل، نحوه پرداخت هزینه درخواست و… پرسیده شده که بعد از پاسخ دادن به تمامی آن ها شرایط شما در رابطه با واجد شرایط بودن برای ویزای مورد نظرتان معین خواهد شد. در صورتی که واجد شرایط ویزای کانادا باشید می توانید به مرحله بعدی درخواست ویزا بروید.

3- ارسال مدارک مورد احتیاج برای درخواست ویزای کانادا

بعد از پاسخ دادن به کلیه سوالات باید مدارک لازم را برای درخواست ویزای کانادا ارسال کنید. در صفحه ارسال مدارک، آیتم های مختلفی که شخص متقاضی باید نسبت به ارسال آن ها اقدام نماید قرار داده شده و با استفاده از دکمه آپلود می توانید نسبت به بارگذاری فایل مدارک خود اقدام نمایید. در همین صفحه هزینه درخواست ویزای کانادا نیز اعلام شده که برای درخواست ویزای توریستی 100 دلار کانادا و برای بیومتریک 85 دلار کانادا معین شده است.

4- پرداخت هزینه های مربوطه

بعد از ثبت درخواست و بارگذاری کلیه مدارک مورد احتیاج باید نسبت به پرداخت هزینه های مربوطه اقدام نمایید. پرداخت هزینه باید به صورت آنلاین و از طریق کارت های اعتباری از جمله مسترکارت انجام گردد. با توجه به مسائل کشورمان در زمینه ارتباطات بانکی در صورتی که دسترسی به کارت های اعتباری بین المللی ندارید می توانید انجام این کار را به مجموعه خبرنگاران بسپارید.

5- ثبت نهایی درخواست

بعد از پرداخت هزینه های مربوطه باید نسبت به ثبت نهایی درخواست اقدام کنید. قبل از ثبت درخواست خود مجددا چک کنید که مدارک شما دچار نقص نباشد زیرا هر گونه نقص در مدارک و درخواست ممکن است باعث تاخیر در رسیدگی و حتی رد شدن درخواست شما گردد. بعد از ثبت نهایی، درخواست شما برای آنالیز به افسر مهاجرت ارجاع داده خواهد شد.

6- انجام بیومتریک

برای ورود به کشور کانادا باید حتما اقدامات مربوط به بیومتریک را انجام داده باشید. اقدامات بیومتریک شامل انگشت نگاری و ثبت عکس دیجیتال می گردد. برای انجام بیومتریک باید هزینه مربوط به آن را پرداخت نموده و منتظر دریافت نامه تاییدیه اداره مهاجرت برای انجام بیومتریک باشد. بعد از دریافت نامه تنها 30 روز وقت دارید تا اقدام به انجام بیومتریک نمایید. برای انجام بیومتریک باید به یکی از مراکز درخواست ویزا VAC مراجعه کنید. با توجه به این که در حال حاضر هیچ نوع خدمات کنسولی در رابطه با ویزای کانادا در داخل ایران ارائه نمی گردد شهفرایندان ایرانی مجبور هستند برای انجام بیومتریک به کارگزاری های رسمی کشور کانادا در کشورهای همسایه از جمله ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنند.

انجام بیومتریک در مراکز درخواست ویزای کشورهای همسایه ایران فقط با دریافت وقت قبلی امکان پذیر خواهد بود.

در زمان مراجعه به کارگزاری باید علاوه بر نامه تاییدیه اداره مهاجرت کانادا، ایمیل تایید وقت و پاسپورت خود را نیز همراه داشته باشید. البته دقت داشته باشید که پاسپورت تنها به عنوان یک مدرک هویتی مورد احتیاج بوده و بعد از انجام بیومتریک به شما تحویل داده خواهد شد.

7- انتظار برای آنالیز درخواست

بعد از انجام کلیه اقدامات گفته شده باید منتظر بمانید که پفراینده شما توسط افسر مهاجرت کانادا مورد آنالیز قرار بگیرد. فرآیند آنالیز درخواست ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی به طور معمول 28 روز طول می کشد. در صورتی که درخواست ویزا مورد تایید قرار بگیرد این موضوع از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. در این مرحله از کار باید پاسپورت خود را به مراکز درخواست ویزای کانادا در کشورهای همسایه تحویل دهید تا ویزای کانادا در پاسپورت شما درج گردد.

بر اساس شرایط متقاضی ممکن است مدارکی از جمله گواهی معاینات پزشکی و گواهی عدم سوءسابقه از وی خواسته گردد.

چرا باید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنیم؟

با توجه به این که هیچ گونه خدمات کنسولی در ارتباط با اخذ ویزای کانادا در داخل ایران ارائه نمی گردد شهفرایندان ایرانی مجبور هستند که برای انجام امور مربوط به ویزای خود به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه داشته باشند. طبیعتا مراجعه به این کشورها مستلزم صرف هزینه و وقت زیاد خواهد بود. استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می تواند تا حد زیادی موجب کاهش هزینه های متقاضیان ویزای کانادا گردد. در صورت استفاده از خدمات پیکاپ احتیاجی نخواهد بود که شخصا برای تحویل پاسپورت به کشورهای همسایه مراجعه کنید. بنابراین احتیاجی به پرداخت هزینه هایی مانند رزرو هتل و بلیط هواپیما نخواهید داشت و با هزینه بسیار کمتر، پاسپورت خود را تحویل خواهید گرفت.

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا از طریق مجموعه خبرنگاران از طریق شهرهای آنکارا، استانبول، دوبی، ابوظبی، ایروان و باکو انجام می گردد.

اگرچه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا دارای فرآیند معینی است اما بعضی موارد از جمله بارگذاری مدارک مورد احتیاج برای ویزا دارای بعضی نکات ریز و پیچیدگی ها است که عدم توجه به آن ها ممکن است به قیمت ریجکت شدن درخواست ویزای شما تمام گردد. از طرف دیگر، عدم ارائه خدمات کنسولی در رابطه با ویزای کانادا در داخل ایران موضوعی است که باعث شده کار شهفرایندان ایرانی برای اخذ ویزای کانادا کمی مشکل گردد. به همه این ها باید مسائل بانکی و عدم دسترسی ایرانی ها به نظام بانکی جهانی برای پرداخت هزینه ویزا را نیز اضافه کنید. بنابراین توصیه می کنیم از خدمات و مشاوره موسسات فعال در این حوزه بهره ببرید. مجموعه خبرنگاران به عنوان یکی از باسابقه ترین هلدینگ های فعال در حوزه ویزا کلیه خدمات مربوط به دریافت ویزای کانادا از جمله ثبت نام آنلاین و ارائه درخواست، دریافت وقت کارگزاری جهت انجام بیومتریک و پیکاپ پاسپورت را به صورت صفر تا صد انجام می دهد.

منبع: نیلگام
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 748

به "ثبت نام آنلاین ویزای کانادا - راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "ثبت نام آنلاین ویزای کانادا - راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام آنلاین ویزای کانادا - راهنمای ثبت نام در سایت سفارت کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید