خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی است معرفی گردید

به گزارش مجله آی سیب، معاون عملیات پلیس راهور تهران عظیم با اعلام جزئیاتی، خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی شده است را معرفی کرد.

خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی است معرفی گردید

خبرنگاران - سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران عظیم در مورد تخلفات سرعت و سبقت در شهر تهران شرح داد و گفت: تأثیر سرعت های غیر مجاز بر تصادفات دقیقاً تعیین است و ما در معابری که سرعت های زیاد داریم مانند عظیمراه های شهید همدانی، شهید خرازی، شهید بابایی بیشترین تصادفات و شدت تصادفات را دقیقاً در همین عظیمراه ها داریم.

سرهنگ رازقی گفت: در طول روز و ایام هفته و زمان هایی که سرعت ها افزایش پیدا می نماید متأسفانه شدت تصادفات هم در همین ساعات و ایام به تبع آن افزایش پیدا می نماید.

معاون عملیات پلیس راهور تهران عظیم اضافه نمود: ما در قرارگاه کنترل سرعت دقیق سرعت های غیر مجاز را از نظر زمان و نحوه سرعت های غیر مجاز رصد و کنترل نموده تا بتوانیم برنامه ریزهای لازم را صورت دهیم.

وی گفت: یکی از این مواردی که آنالیز می شود انواع خودروهایی است که کدام خودروها بالاتر از حد مجاز معمولاً رانندگی می کنند که خانواده پژو و بیشتر خودرو 206 رتبه اول را در این مورد دارد و بیشترین سرعت های غیر مجاز را ما از این نوع خودرو مشاهده می کنیم.

خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی است

اهمیت سرعت مطمئنه در رانندگی

معاون عملیات پلیس راهور تهران عظیم گفت: سرعت مطمئنه هم از تعریف آن تعیین است که سرعتی است که راننده از رانندگی خود اطمینان داشته باشد و مطمئن باشد که در زمان وقوع و بروز خطر از تصادف جلوگیری به عمل می آید.

رازقی ادامه داد: کسی که تازه گواهینامه گرفته و تجربه ندارد نسبت به کسی که سال ها رانندگی نموده می بایستی سرعت را رعایت نموده و سرعت وی بایستی کمتر از حد مجاز باشد و با سرعت کمتری رانندگی نماید.

وی اضافه نمود: در شرایط مختلف و موقعیت های مختلف نسبت به شرایط هایی که داری سرعتی را اتخاذ کنیم که در زمان بروز تصادف بتوانیم وسیله نقلیه خود را کنترل نموده و از تصادف اجتناب شود که به این کار و اقدام به موقع سرعت مطمئنه می گوئیم.

به گزارش مهر، سرهنگ رازقی از به رانندگان توصیه کرد: قطعاً توصیه اصلی ما کاهش سرعت است و برای آنکه تصادف نکنیم و در صورت تصادف خسارات به حداقل ممکن برسد حتماً باید سرعت مطمئنه و سرعت مجاز را رعایت نمائیم و توصیه مهم تری که داریم بویژه رانندگانی که در معابر عظیمراهی و آزادراهی تردد می کنند حتماً با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنند.

منبع: بیت ران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1773

به "خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی است معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرویی که بلای جان رانندگان تهرانی است معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید