در سرمای هوا مواظب مغزتان باشید!

به گزارش مجله آی سیب، میگنا/ متخصص طب سنتی گفت: بسیار توصیه شده که در فصل سرما از مغزمان محافظت کنیم؛چراکه اکنون می بینیم ضعف حافظه شیوع زیادی دارد؛ در نتیجه یکی از راهکارهای محافظت از مغز، استفاده از کلاه است.

در سرمای هوا مواظب مغزتان باشید!

نعمت الله مسعودی بیان داشت: بسیار توصیه شده که در فصل سرما از مغزمان محافظت کنیم. اکنون می بینیم ضعف حافظه و کارهایی که در انجام آن باید از مغز استفاده کنیم شیوع زیادی دارد؛ در نتیجه یکی از راهکارهای محافظت از مغز، استفاده از کلاه است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اهمیت استفاده از کلاه، توضیح داد: به خصوص در افرادی که سینوزیت دارند و از بیماری گوش، سینوس و خلط پشت حلق رنج می برند، باید فراموش نکنند که در ساعات سرد، سرپوشش و کلاه داشته باشند.

مسعودی ابراز داشت: برای کسانی که زود سرما می خورند، جوراب و شال یاری کننده است تا هوای سرد به بدن نفوذ نکند؛ مخصوصا باید موقع خواب حواس شان باشد تا سرپوش داشته باشند.

وی یادآور شد: باید به همه یاد دهیم در فصول سرد به صورت ناگهانی از محیط گرم به محیط سرد نروند و تغییر فضا آرام آرام باشد؛ به خصوص اگر تعریق کردند، خیلی مواظب باشند؛ چراکه در حالت تعریق منافذ پوست باز است و وقتی به صورت ناگهانی محیط تغییر کند، سرما نفوذ نموده و ایجاد بیماری می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1332

به "در سرمای هوا مواظب مغزتان باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سرمای هوا مواظب مغزتان باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید