سلامتی و پزشکی

در تدارک جهانی بهتر برای دوران پساکرونا

کرونا در هفت ماه اخیر دنیا را در نوردیده و تا جایی که توانسته، کشورها را ویران نموده است. با وجود این وحدت رویه ای که باید در عملکرد دولت ها و نظام های پزشکی در این خصوص مشاهده می شد، هنوز به وجود نیامده است. در سال 1952 ادلای استیونسون سیاستمدار امریکایی...

22 مرداد 1399

فرمول تابستانی برای برطرف خستگی و تقویت بدن!

هندوانه منبع خوبی برای پتاسیم است که بدن برای بعضی عملکردهای مهم خود به آن احتیاج دارد. پتاسیم برای احساس انرژی لازم است زیرا این ماده معدنی یک الکترولیت محسوب می گردد که به عضلات و اندام ها برای ارائه عملکرد درست خود یاری می نماید.

21 مرداد 1399

آژانس باید به مسئولیت های خود عمل کند، اقدامات آمریکا ناقض ماهوی قطعنامه 2231 شورای امنیت است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی در وین گفت: اقدامات ایالات متحده نه تنها نقض ماهوی قطعنامه 2231 شورای امنیت می باشد، بلکه آشکارا نقض تعهدات این کشور تحت اسناد مرتبط آژانس نیز می باشد.

20 مرداد 1399

خبرنگاران رئیس جمهوری افغانستان:تهدید تروریسم با صلح طالبان خاتمه نمی یابد

نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری افغانستان از تصمیم خود برای آزادی 2 هزار زندانی دیگر طالبان اطلاع داد و گفت تهدید تروریسم همچون القاعده، داعش و سایر گروه ها، با صلح با طالبان خاتمه نمی یابد.

19 مرداد 1399

جدیدترین آمار کرونا در ایران ، شناسایی 2364 کرونایی جدید ، دو استان در شرایط هشدار ؛ یک استان همچنان قرمز

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار روزانه ابتلا به کرونا در کشور را اعلام نمود و گفت: طی 24 ساعت گذشته 2 هزار و 364 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند.

19 مرداد 1399

چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟

فن بیان خوب و خوب صحبت کردن و حتی صدای خوب داشتن همگی مهارت هایی است که مثل هر مهارت دیگری با تمرین و تکرار و آموزش مستمر قابل یادگیری هستند.

19 مرداد 1399

قابلیت مصاف با خارجی ها؛ پاشنه آشیل چرخه انتخابی کشتی

ابراهیم جوادی در مصاحبه با خبرنگاران، با اظهار خوشبینی نسبت به اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی گفت: با توجه به اینکه چرخه انتخابی می تواند نوعی قانونمندی و عدالت را در بحث انتخابی نفرات تیم ملی ایفا نماید، می توان این مساله را با فال نیک گرفت. اما تجربه...

17 مرداد 1399

ویروس کرونا تا 7 روز در فضای داخلی و بیرونی ماسک زنده می ماند!

مطاعات جدید محققان ایتالیایی نشان می دهد که ویروس کرونا قادر است تا 7 روز روی ماسک ها و 4 روز در فضای داخلی ماسک ها زنده بماند!

15 مرداد 1399

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

خبرنگاران/بوشهر نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار گردید.

13 مرداد 1399

کشف ژنِ محافظ درخت ون مقابل سوسک ها

آن ها درون درز های پوست درخت تخم گذاری می نمایند و کرمینه این سوسک وقتی از تخم بیرون بیاید درون پوست درخت نقب می زند و آغاز به خوردن بافت های زنده درخت می نماید.

11 مرداد 1399

تیم فوتبال سایپا به اردوی آماده سازی رفت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از باشگاه سایپا، تیم فوتبال بزرگسالان سایپا که با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی ستاد کرونا در ورزش، تمرینات گروهی خود را به مدت 2 ماه تعطیل کرده بود، با مجوز از سرگیری تمرینات به انجام تست کرونا (PCR) پرداخت و سپس تمرینات...

7 مرداد 1399

رفت و آمد کرونا در دید و بازدیدهای پیش رو

خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه دید و بازدید، تهدیدی برای سلامت همه به ویژه گروه های پرخطر است، گفت: از همه مردم می خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، عید فطر را در منزل خود برگزار نمایند و به دید و بازدید نروند.

5 مرداد 1399

اغلب مجروحان حادثه ناو کنارک ترخیص شده اند و حال 4 نفر دیگر مساعد است

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که برای قطره قطره خون شهدا ارزش قائل هستیم گفت: نیروی دریایی ارتش به برکت خون شهدا، مقتدرتر از قبل، ماموریت های محوله را انجام خواهد داد.

21 تیر 1399

خبرنگاران گردشگری سلامت در اصفهان، اسیر طمع دلالان با زیرساخت های نامناسب

اصفهان- خبرنگاران- صنعت گردشگری سلامت در اصفهان در جهت توسعه در حالی به جایگاه واقعی و مطلوب خود در سطح ملی نرسیده که همواره درگیر دلالان این بخش و نبود زیرساخت های مناسب است.

21 تیر 1399

درگذشت استاد دانشگاه ام آی تی آمریکا بر اثر کروناویروس

دنیل اس.کمپ(Daniel S. Kemp) استاد برجسته دپارتمان شیمی دانشگاه ام آی تی(MIT) آمریکا به دلیل ابتلا به کووید-19 درگذشت.

17 تیر 1399

پزشک معروف چینی: ایمنی جمعی باعث افزایش فوتی های کرونا می گردد

جونگ نان شان پزشک معروف چینی که نقش مهمی در مهار ویروس های مرس و سارس در چین داشته است ضمن انتقاد از روش ایمنی جمعی یا گله ای اظهار کرد استفاده از این روش باعث افزایش تعداد فوتی های کرونا می گردد.

13 تیر 1399

ترامپ: الیزابت وارن دلیل پیروزی بایدن است

دونالد ترامپ تکذیب اتهام تعرض جنسی جو بایدن به یکی از کارکنان سابق سنا را مورد انتقاد قرار داد و گفت، جمهوری خواستار در هنگام روبرو شدن با اتهامات مربوط به سوء رفتار جنسی با رفتاری بسیار شدیدتر نسبت به دموکرات ها روبه رو می شوند. او همچنین جو بایدن را...

13 تیر 1399

شناسایی بیش از 10 هزار ابتلا به کرونا در روسیه طی 24 ساعت

وزارت بهداشت روسیه از ثبت بیش از 10 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

13 تیر 1399

نظام بین الملل پساکرونا چگونه خواهد بود؟، مقاله ای از دهقانی فیروزآبادی استاد دانشگاه علامه طباطبایی

تأثیر دیگر کرونا در سطح بین المللی، تغییر الگوهای دوستی و دشمنی در روابط بین الملل است. به گونه ای که الگوهای تعامل بین بازیگران بین المللی دچار دگرش و دگرگونی خواهد شد.

12 تیر 1399

خبرنگاران 35 شهید گلگون کفن زنجانی در عملیات رمضان تقدیم انقلاب شده است

زنجان- خبرنگاران- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: این استان در عملیات رمضان، 35 شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب اسلامی نموده و 64 رزمنده زنجانی نیز در این عملیات دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نائل آمده اند.

11 تیر 1399
تعداد: (210)