سکوت چند روزه شکست؛ مقامات کنگو از جان باختن بیش از 100 نفر خبر دادند

به گزارش مجله آی سیب، مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو پس از چند روز سکوت اعلام کردند که در حادثه ای مرگبار، یک شناور در رودخانه کنگو غرق شده و بیش از 100 نفر کشته یا مفقود شده اند.

سکوت چند روزه شکست؛ مقامات کنگو از جان باختن بیش از 100 نفر خبر دادند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات محلی جمهوری دموکراتیک کنگو، امروز (شنبه)، خبر دادند که یک شناور در رود کنگو غرق شده است.

بر اساس گزارش منابع محلی، این حادثه شامگاه دوشنبه اتفاق افتاده است؛ اما با این حال، مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو آن را امروز اعلام نموده اند.

مطابق با گزارش خبرگزاری فرانسه، در این حادثه بیش از 100 نفر یا جان باخته اند یا مفقود شده اند.

نستور مگبادو سخنگوی فرماندار استان مونگالا در شمال غرب این کشور به خبرگزاری فرانسه گفت که جسد 51 نفر در واپسین ساعات روز آدینه از آب بیرون کشیده شده است.

طبق گفته وی، گمان می رود که 69 نفر دیگر مفقود شده اند و این در حالی است که 39 نفر دیگر از این حادثه مرگبار نجات پیدا نموده اند.

مگبادو شرح داد که این شناور متشکل از نه قایق متصل به یکدیگر بوده و شاید دلیل غرق شدن آن بار سنگین و شرایط بد جوی بوده باشد.

مگبادو می گوید که مقامات این ایالات گزارش این حادثه را بلافاصله به مرکز این کشور ارائه نموده اند؛ اما منتظر اطلاعات بیشتر درباره تعداد مفقودشدگان بودند تا رسما آن را اعلام نمایند.

این سخنگو بعلاوه خاطرنشان کرد که عملیات جست و جو همچنان برای خارج کردن مابقی اجساد ادامه دارد و امیدها برای پیدا کردن افراد درقیدحیات روز به روز کمتر می گردد.

براساس این گزارش، پس از این حادثه مرگبار کنگو به مدت سه روز در منطقه عزای عمومی اعلام نموده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1849

به "سکوت چند روزه شکست؛ مقامات کنگو از جان باختن بیش از 100 نفر خبر دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت چند روزه شکست؛ مقامات کنگو از جان باختن بیش از 100 نفر خبر دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید