فتح الله زاده: پرسپولیس را به آذری جهرمی بدهند اداره اش کند! ، هر موقع بخواهند، برمی گردم

به گزارش مجله آی سیب، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: اگر الان پرسپولیس را به دست آذری جهرمی بدهند که آنقدر پرسپولیسی است می تواند تیم را اداره کند و مسئله ای نیز پیش نمی آید.

فتح الله زاده: پرسپولیس را به آذری جهرمی بدهند اداره اش کند! ، هر موقع بخواهند، برمی گردم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق استقلال در مورد شرایط جاری باشگاه استقلال و انتخاب مددی با رادیون ایران به گفت و گو پرداخت. او در بخش های زیادی از مصاحبه به وزارت ورزش در مورد انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه و نحوه انتخابش نقد می نماید:

* حسن روشن هفته قبل اعلام نمود که بازی های استقلال را دنبال نمی نماید تا در جواب خبرنگاران تکلیفی بر دوش او نباشد، آیا شما بازی های استقلال را دنبال می کنید؟

حسن روشن از اسطوره های باشگاه استقلال هستند و حتما دلیل نگاه نکردن بازی های استقلال از جانب ایشان ناراحت شدن از نتایج و نحوه بازی استقلال است که به او حق می دهم اما به شخصه استقلالی هستم و چه اول گردد چه آخر دوست دار این تیم هستم و بازی ها را دنبال می کنم البته که من هم زیاد راضی نیستم و ناراحت می شوم و هرچه که به ذهنم برسد به محمود فکری منتقل می کنم. تیم های عظیم وقتی حاشیه برایشان درست می گردد این حواشی تبدیل به طوفان می گردد و باید مراقب باشند تیم های استقلال و پرسپولیس به حاشیه نروند چون جمع کردن آن ها سخت و سخت است.

* استقلال با محمود فکری می تواند پیروز باشد یا خیر؟

استراماچونی وقتی به استقلال آمد، ما هیچ یک از بازیکنان را نمی شناختیم و همه اذعان داشتند که تیم خوبی بسته نشده است اما استراماچونی بجای پرداختن به حواشی تمام تمرکز خود را بر روی تیم گذاشت و نتیجه اش را هم همه دیدیم، و از مهدی قائدی همه دیدند که چه ستاره ای ساخت. مربی فوتبال مثل کارگردان سینما است اگر کارگردان از یک بازیگر بازی خوبی بگیرد همه او را تحسین می نمایند و این مقوله در فوتبال نیز صدق می نماید و بستگی به سرمربی دارد که از بازیکن چگونه بازی بگیرد. محمود فکری در شرایط بد به استقلال آمده است و تیم همدل نیست و در باشگاه استقلال همه باهم همدل نیستند و دلیل آن این است که آدم هایی که یک سری اختیار دارند یا اجازه نمی دهند از اختیاراتشان استفاده نمایند یا نمی توانند استفاده نمایند. شما دیدید که دو هفته قبل سه تن از اعضای هیئت مدیره استقلال گفتند اگر فلان کس انتخاب گردد ما استعفا می دهیم آیا شما استعفایی دیدید؟ کدام یک ار آن ها کناره گیری کرد؟

*این درست است که وزیر ورزش مخالف انتخاب مددی به عنوان مدیر عامل بوده است و او با فشار علی نژاد به این سمت رسیده است؟ این مسئله تعجب عظیمان استقلال را هم در پی داشته است؟

من 6 سال دور از استقلال بودم و کوشش کردم که وقتی به استقلال برگردم که بتوانم ستاره سوم را برای استقلال به ارمغان بیاورم، بعد از 6 سال که برگشتم دیدم اصلا اوضاع مساعد نیست ، یعنی من نمی توانم افرادم را خودم انتخاب کنم، در حالی که جواب طرفدار را من باید می دادم و به این نتیجه رسیدم که اینجا جای من نیست و آدم های اطراف وزارتخانه ، ای کاش آدم های سطح بالایی بودند، جالب است آدم های معمولی وزارت ورزش از من انتظار داشتند که افراد خودشان را به من تحمیل نمایند ومن حرف آن ها را گوش نکردم تا اینکه دیدم زورم به آن ها نمی رسد و به هر قیمتی حاضر به ماندن و مدیرعاملی در استقلال نشدم. من که تصمیم گیرنده در باشگاه نبودم و با حکمی من را انتخاب و با حکمی برکنار می کردند.

*اشکال کار دقیقا کجاست؟

آن کسی که این اختیارات را به یک فرد می دهد مقصر است، آن یک فرد در سطح وزیر و معاون وزیر نبوده بلکه بالاتر از این ها بوده است، و این نکته را یادآور شوم وقتی رییس جمهور کسی را به عنوان وزیر انتخاب می نماید نمی گردد دوتا تیم را که باهم رقیب هستند، یک رقیب را به عنوان وزیر برگزیند و عملا تیم مقابل نتواند کاری از پیش بردارد و این کار اشتباه است که تمام اختیارات و مالکیت دو تیم را به یک شخص و به یک وزارتخانه دهند، الان این خلاف قانون است که یک نفر رییس مجمع دو باشگاه باشد، بهتر بود یکی از تیم ها را به یک وزیر دیگری می سپردند آیا اشکالی بوجود می آمد؟ مثلا اگر الان پرسپولیس را به دست آذری جهرمی بدهند که آنقدر پرسپولیسی است می تواند تیم را اداره کند و مسئله ای نیز پیش نمی آید، و ما نمی توانیم سرنوشت دو تیم را به یک نفر دهیم که احیانا تعلقات رنگی هم داشته باشند.

* در حال حاضر مددی این توانایی را دارد امورات باشگاه استقلال را بگذراند یا خیر ؟

با توجه به اینکه اختیار انتخاب مدیر عامل با هیات مدیره است آیا هیات مدیره تشخیص نمی دهد که این فرد می تواند یا نمی تواند؟ اگر نمی تواند چرا انتخابش کردند؟ مشکل عظیم اینجاست که مدیرعامل استقلال را هیات مدیره انتخاب نکرده است و او را معاون وزیر پیشنهاد داده است و آن ها مجبور شده اند که آن حکم را بپذیرند و چون از روی اجبار حکم را پذیرفته اند پس طبیعتا همسو نیستند و خود احمد مددی برای این سطح از مدیریت باشگاه استقلال ضعف دارد و این موضوع را هم اضافه کنید که هیات مدیره با او مخالف باشند و ببینید که چه اتفاقی می افتد و با این فرمانی که استقلال در پیش گرفته است سخت بتواند سال جاری مقام خوبی را کسب کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1426

به "فتح الله زاده: پرسپولیس را به آذری جهرمی بدهند اداره اش کند! ، هر موقع بخواهند، برمی گردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله زاده: پرسپولیس را به آذری جهرمی بدهند اداره اش کند! ، هر موقع بخواهند، برمی گردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید