احتیاج جدی سیستان و بلوچستان به فرآورده های خونی

به گزارش مجله آی سیب، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: کمبود شدید خون در استان احساس می گردد و بیماران استان احتیاج مبرم به خون دارند.

احتیاج جدی سیستان و بلوچستان به فرآورده های خونی

خسروی در گفت وگو با مجله آی سیب- اضافه کرد: برخی ذخیره های گروه خونی این استان به حالت بحران رسیده است که می تواند خطر ساز باشد .

مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در هفت ماه سال جاری 39 هزار واحد خون در استان اهدا شد در صورتی که احتیاج استان در این مدت 62 هزار و 533 واحد بود.

وی گفت: روزانه حدود 400 واحد خون و فرآورده های خونی در استان مورد احتیاج است.

خسروی گفت: بیش از سه هزار و 500 بیمار تالاسمی، بیش از هزار و 100 بیمار دارای اختلال نادر خون ریزی دهنده، بیماران دیالیزی، حوادث، سوانح و غیره در این استان احتیاجمند اهدای خون هموطنان هستند.

وی خاطر نشان کرد: بسکمک از بیماران احتیاجمند به خون در بیمارستان ها چشم انتظار کمک مردم برای اهدای خون هستند و این درحالی است که فرآورده های خونی را نمی توان به مدت طولانی نگهداری کرد .

وی گفت: بقیه احتیاج بیماران سیستان و بلوچستان به خون و فرآورده های آن از سایر استان های کشور تامین شد .

مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان تاکید نمود: از آنجایی که استان های تعیین تامین نماینده خون مورد احتیاج بیماران استان نیز دچار کمبود اهدای خون شده اند، لازم است مردم نوعدوست استان نسبت به این امر خداپسندانه اقدام نمایند.

وی دارا بودن حداقل وزن 50 کیلوگرم، نداشتن سابقه رفتار پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل 18 سال تمام و حداکثر 60 سال تمام، برخورداری از سلامت کامل و مبتلا نبودن به کم خونی را از شرایط لازم برای اهدا نمایندگان خون مطرح نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 104

به "احتیاج جدی سیستان و بلوچستان به فرآورده های خونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج جدی سیستان و بلوچستان به فرآورده های خونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید