هرآنچه که برای چیدمان اتاق موسیقی در خانه باید بدانید

به گزارش مجله آی سیب، کمتر کسی را می شناسیم که شنیدن موسیقی را دوست نداشته باشد و تقریبا در تمام لحظات مهم زندگی یک موسیقی در حال پخش شدن بوده است. حتی با شنیدن موسیقی ها می توانیم خاطرات خاصی را به یاد آوریم و کاملا در حال وهوای آن لحظه قرار بگیریم. همین علاقه شدید به موسیقی است که افراد را به سمت نواختن یک یا چند ساز راهنمایی می نماید. فرقی ندارد کودکی 10 ساله باشید یا یک فرد بالغ در شروع میانسالی، نواختن موسیقی به روح و جان شما آرامش می بخشد.

هرآنچه که برای چیدمان اتاق موسیقی در خانه باید بدانید

مهم ترین مساله در مسیر یادگیری موسیقی، تمرین به مقدار ضروری است. برای تمرین هم باید در فضایی قرار بگیرید که تمرکزتان از بین نرود و چند ساعتی روی نواختن تمرکز کنید. به همین علت است که در نظر گرفتن یک اتاق به عنوان اتاق موسیقی به پیشرفت شما در این زمینه یاری می نماید.

در این مطلب از خبرنگاران مگ می خواهیم با هم ببینیم برای چیدن اتاق موسیقی به چه وسایلی احتیاج است و باید از کجا آغاز کنید.

در این مطلب می خوانید:

خصوصیات اتاق یک موزیسین

برنامه ریزی برای تمرین موسیقی

دکوراسیون اتاق موسیقی

دکوراسیون اتاق موسیقی کودک

گیتار کد 02

1,050,000

تومان

پایکوبی نور بی تی اس مدل MAP OF THE SOUL

1,700,000

1,530,000

تومان

انواع آلات موسیقی

مشاهده همه

خصوصیات اتاق یک موزیسین

وقتی قرار است مکانی برای تمرین موسیقی داشته باشید باید حداقل هایی را در آن رعایت کنید تا بتوانید تمرین با کیفیت تری داشته باشید. اولین خصوصیت اتاق موسیقی احساس راحتی نوازنده در آن فضا است. باید از وسایلی برای دکوراسیون اتاق موسیقی بهره ببرید که به شما حس خوبی منتقل می نماید، خاطره انگیز است یا فضا را به فضای ذهنی ایدئال شما برای نواختن نزدیک می نماید.

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید سکوت فضای اطراف است. اتاق موسیقی را در ساکت ترین قسمت خانه انتخاب کنید تا صداها و نویزهای اطراف مانع تمرین شما نگردد. البته اگر امکان عایق کردن دیوارها در برابر صدا را دارید بهتر است انجام دهید. با انجام این کار هم فضا حرفه ای تر می گردد، هم مطمئن هستید که صدایی مانع تمرین موسیقی تان نمی گردد.

پنل آکوستیک ساندپروف مدل صداگیر آپارتمان

12 %

181,000

159,000 تومان

مشاهده و خرید

برنامه ریزی برای تمرین موسیقی

اگر می خواهید یک نوازنده زبردست بشوید و به راحتی بنوازید، باید یک برنامه ریزی دقیق برای تمرینات خود داشته باشید. البته مهم تر از تنظیم برنامه تمرین، پایبندی به برنامه ریزی تدوین شده است. استادان موسیقی توصیه می نمایند که روزانه حداقل یک ساعت تمرین کنید تا مفاهیم در حافظه شما باقی بماند و بعلاوه دست تان به نواختن عادت کند.

ممکن است در ابتدای مسیر کمی سخت باشد که هر روز در ساعتی معین و به مدت زمان معین شده تمرین کنید اما با گذشت زمان، وقتی پیشرفت تان را مشاهده کنید، با علاقه بیشتری تمرین نموده و حتی ساعت تمرین خود را هم افزایش خواهید داد.

هنگ درام آرشا مدل 2022 به همراه پایه

35 %

7,500,000

4,899,000 تومان

مشاهده و خرید

دکوراسیون اتاق موسیقی

همواره کارشناسان توصیه می نمایند که برای بازدهی بیشتر مغز در زمان یادگیری، در محیطی آموزش ببینید یا تمرین کنید که با موضوع مورد بحث شما هماهنگ باشد. پس بهتر است فضای داخلی اتاق موسیقی هماهنگ با ساز و آواز باشد.

چند تابلو و پوستر از نوازندگان و خوانندگان حوزه موسیقیایی که به آن علاقه دارید روی دیوار بزنید و سعی کنید از رنگ هایی بهره ببرید که با حال و هوای موزیک شما هم خوانی داشته باشد. مثلا اگر موسیقی سنتی کار می کنید از رنگ های سبز پرشین، قرمز روناسی و آبی فیروزه ای بهره ببرید. اگر موسیقی کلاسیک کار می کنید به سراغ رنگ ها و عناصر طبیعی مثل مبلمان چوبی و موکت سبز یا کرم بروید.

وقتی فضای کلی را آماده کردید نوبت به چیدن سازها می گردد. اگر چند نفر در خانه شما ساز می نوازند بهتر است تمام سازها را در کنار هم در اتاق موسیقی قرار دهید. سازهای زهی را روی پایه مخصوص بگذارید و سازهای پوستی را براساس میزان و نوع کاربردشان روی میز یا دیوار نصب کنید. مثلا اگر دف می نوازید چند دف که روی آن طراحی و خوش نویسی شده است هم به دیوار بزنید و در همان گوشه هم به تمرین بپردازید. اگر بین سازهای شما پیانو هم هست در مکانی از اتاق قرار دهید تا نور طبیعی از سمت راست به آن بتابد. پایه های نگهدارنده نت را هم در کنار سازها بگذارید.

نباید فراموش کنید که به یک کتابخانه کوچک برای اتاق موسیقی احتیاج دارید تا دفترچه های نت، کتاب های نت و کتاب های مربوط به حوزه هنری تان را در آن قرار دهید. در آخر هم چند گلدان در گوشه و کنار اتاق قرار دهید و یکی دو چراغ و آباژور هم به فضا اضافه کنید تا بتوانید به راحتی مقدار نور را کم و زیاد کنید. اگر رادیوی قدیمی یا گرامافون هم دارید می توانید در این اتاق بگذارید تا فضا هرچه بیشتر هنری و دلچسب گردد.

دکوراسیون اتاق موسیقی کودک

دکوراسیون داخلی اتاق موسیقی کودک کمی با اتاق بزرگسالان فرق دارد. بچه ها برای یادگیری احتیاج به فضایی شاد و رنگارنگ دارند تا خلاقیتشان شکوفا گردد. به همان شکلی که اتاق موسیقی بزرگسالان را می چینید می توانید اتاق موسیقی کودک را هم بچینید فقط نباید فراموش کنید که برای انتخاب وسایل از رنگ های شاد و مورد علاقه کودکتان بهره ببرید. بعلاوه ضروری است نور طبیعی به این اتاق بتابد و تعداد لامپ های اتاق هم به میزان ای باشد که در طول شب نور کافی تامین کند تا فرزندتان در زمان تمرین خسته نگردد.

بازی آموزشی بلز مدل Hand Knocks

54,000 تومان

مشاهده و خرید

مرور کلی

موسیقی هنری است که همه از آن لذت می برند. فرقی ندارد مستمع باشید یا نوازنده، نت های موسیقی روح شما را لمس می نماید و به آن آرامش می بخشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که به نواختن ساز علاقه دارند پس بهتر است اتاق یا گوشه ای از خانه را به محل تمرین موسیقی تبدیل کنید تا بتوانید با تمرکز بیشتری تمرین کنید. در این مطلب به صورت خلاصه به دکوراسیون مناسب برای اتاق موسیقی اشاره شده است. اگر شما هم پیشنهادی برای بهتر شدن فضای تمرین موسیقی دارید می توانید در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید.

پاسخ به چند پرسش پرتکرار

اتاق موسیقی در خانه باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

اتاق موسیقی باید در آرام ترین قسمت خانه و با نور طبیعی مناسب باشد. اگر در آپارتمان زندگی می کنید بهتر است دیوار، سقف و کف آن را عایق صدا (آکوستیک) کنید تا صدای تمرین موسیقی شما برای دیگران مزاحمت ایجاد نکند.

برای دکوراسیون اتاق موسیقی باید چقدر هزینه کنیم؟

شما با توجه به بودجه ای که برای دکوراسیون اتاق موسیقی در نظر می گیرید می توانید آن را دکور کنید. ممکن است شما با خرید چند تابلو، یکی دو کوسن و یک پرده تازه بتوانید دکوراسیون اتاق موزیک را عوض کنید؛ اما شخص دیگری تصمیم بگیرد تمام وسایل مورد احتیاج برای چیدمان یک اتاق مخصوص تمرین موسیقی را خریداری کند. برترین کار این است که براساس بودجه ای که دارید، وسایل مورد احتیاج برای چیدمان را تهیه کنید.

آیا در اتاق یک موزیسین باید از وسایل خاصی استفاده گردد؟

مهم ترین وسیله ای که در اتاق یک موزیسین باید وجود داشته باشد ساز و وسایل تمرین است. مابقی وسایلی که در آن قرار می گیرد براساس سلیقه شما و برای هماهنگ تر کردن فضا است.

چگونه برای دکوراسیون اتاق موسیقی ایده بگیریم؟

با جست وجوی عبارت اتاق موسیقی به انگلیسی (Music Room) در بخش تصاویر سایت گوگل، می توانید عکس های مربوط به چیدمان انواع اتاق تمرین موزیک را ببینید و از آن ها ایده بگیرید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2201

به "هرآنچه که برای چیدمان اتاق موسیقی در خانه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرآنچه که برای چیدمان اتاق موسیقی در خانه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید