هزینه های برگزاری جشنواره فیلم فجر با عقد قراردادی با چین جبران شد

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران: حجت الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در حاشیه مراسم افتتاحیه بازار فیلم تهران در جمع خبرنگاران گفت: قرارداد ساخت فیلم مشترک با چین توانست هزینه های برگزاری جشنواره فجر را تامین کند.

هزینه های برگزاری جشنواره فیلم فجر با عقد قراردادی با چین جبران شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، حجت الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در مراسم افتتاحیه بازار فیلم تهران در حاشیه برگزاری بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر با حضور در جمع خبرنگاران از افتتاح این بازار ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم ما در این راه به اهداف و آرزوهای خود برای سینما برسیم.

وی اضافه کرد: امروز خوشحالیم که بازار بین المللی فیلم فجر افتتاح می گردد. سعی کردیم این بازار متفاوت باشد تا خریداران بتوانند فیلم های ایرانی را در آن ببینند. در این بازار فقط ما عرضه کننده هستیم. هدف این بازار هم عرضه و معرفی فیلم های ایرانی به جهان و عقد قرارداد همکاری های مشترک است.

رئیس سازمان سینمایی در خصوص عقد قرارداد همکاری با سینما چین گفت: چندی پیش یک شرکت معتبر چینی پیشنهاد ساخت یک فیلم مشترک را که می تواند برای ما هم مفید باشد، ارائه کرد و قرارداد فراوری این فیلم مشترک در همین بازار امضا شد. این فیلم در خصوص کنگفو است و مقداری هم دارای طنز است. این فیلم جزو پروژه های بزرگ و پر هزینه است ولی چین قسمت اعظم این هزینه ها را تقبل نموده است. قرارداد این فیلم توانست هزینه های همین جشنواره را هم تامین کند. در این اثر نویسندگان، کارگردان و بازیگران مشترک هستند و فیلمبرداری در ایران و چین انجام می گردد.

ایوبی در خصوص همکاری مشترک سینمایی با کشورهای دیگر گفت: ما با ترکیه هم صحبت هایی داشتیم و پیش رفتیم. ما با کشورهایی که فضا و فرصت مناسبی دارند می توانیم برای ساخت فیلم همکار کنیم. ما با کشورهای مختلف مذاکره می کنیم تا آرام آرام شرایط ساخت فیلم های بین المللی مهیا گردد.

وی در خصوص چرایی عدم وجود غرفه های شرکت های خارجی در بازار فیلم تهران، گفت: سینمای ایران در جهان خریدار دارد و اگر روندی خوبی مهیا کنیم پیروز می شویم که فیلم هایمان را به جهان عرضه کنیم. ما متقاعد نشدیم که غرفه هایی برای فیلم های خارجی در این بازار داشته باشیم زیرا توجیهی ندارد که کشورهای خارجی برای خرید و فروش محصولات خود به ایران بیایند. البته اگر قرار گردد بازار فیلم تهران تبدیل به یک بازار فیلم جهانی برای خرید و فروش فیلم های منطقه گردد خوب است. ما پس از برگزاری این جشنواره عملکرد خود را نقد و آنالیز می کنیم و به نتیجه می رسیم که سال آینده این بازار را چگونه برگزار کنیم. البته برگزاری این شکل بازار فیلم در کشورهای دیگر مانند کره، ژاپن و .. متداول است.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 586

به "هزینه های برگزاری جشنواره فیلم فجر با عقد قراردادی با چین جبران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های برگزاری جشنواره فیلم فجر با عقد قراردادی با چین جبران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید