اماکن تاریخی ارس پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران چینی است

به گزارش مجله آی سیب، یک مشاور و پژوهشگر حوزه گردشگری معتقد است که قدمت اماکن تاریخی منطقه آزاد ارس پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران چینی است.

اماکن تاریخی ارس پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران چینی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران،مرتضی احمدی در روز دوم شانزدهمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور، با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در ایجاد درآمد، اظهار کرد: بر اساس آمار، در سال 2017حدود 671 میلیون گردشگر که شامل50 درصد گردشگران کل جهان می گردد را اروپا جذب نموده است و در ادامه آسیا و اقیانوسیه، آمریکا، آفریقا و خاورمیانه در رتبه های بعدی قرار دارند که در این تقسیم بندی ایران شامل بخش آسیا و اقیانوسیه است.

وی ادامه داد: بیشتر سفرها به صورت هوایی بوده و سفرهای جاده ای، ریلی و آبی در رتبه های بعدی قرار دارند. همچنین به ترتیب کشورهای فرانسه، آمریکا، اسپانیا، چین، ایتالیا، انگلیس، آلمان، مکزیک، تایلند و ترکیه بیشترین گردشگران را جذب نموده اند.

احمدی گفت: علی رغم اینکه بیشترین گردشگران توسط فرانسه جذب شده است، کشورهای آمریکا، اسپانیا، تایلند، چین، فرانسه و ایتالیا به ترتیب بیشترین درآمد را از گردشگران کسب کردند.

وی با بیان اینکه از نظر هزینه کرد، گردشگران چینی در رتبه نخست قرار دارند، اضافه نمود: کشورهای هنگ کنگ، ژاپن، آمریکا، مالزی و استرالیا به ترتیب مقصد گردشگران چینی هستند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت ورود مناطق آزاد به بازار جذب گردشگران چینی، در مورد علایق این گردشگران، گفت: چینی ها در بیشتر مواقع به صورت گروهی و به وسیله آژانس های گردشگری سفر می نمایند و علاقه ویژه ای به تاریخ و داستان هر کدام از بناهای تاریخی دارند و برای راضی نگه داشتن آنان بهتر است از راهنمایان چینی استفاده گردد.

احمدی ادامه داد: گردشگران چینی به عکس دریافت علاقه وافری دارند و به همین منظور باید شرایط برای عکاسی آنان فراهم باشد؛ همچنین آنان به وسیله فیلم مستند مقصد سفر خود را انتخاب می نمایند.

وی با بیان اینکه مراکز خرید برای چینی ها جذابیت دارد، مطرح نمود: شرایط در مناطق آزاد برای جذب گردشگران چینی فراهم بوده و دست اندرکاران باید به وسیله شبکه های اجتماعی و برقراری ارتباط با تورگردانان برای جذب این گردشگران برنامه ریزی نمایند.

محمدرضا رستمی - معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه مالی در این نشست گفت: جذب حتی یک درصد گردشگران چینی برای مناطق آزاد حائز اهمیت است که متاسفانه در این بخش بر مبنای برنامه جامع حرکت نشده و تنها به کارهای پراکنده بسنده شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از شرایط مورد احتیاج برای جذب گردشگران چینی در مناطق آزاد فراهم بوده و یا به سهولت آماده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 639

به "اماکن تاریخی ارس پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران چینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماکن تاریخی ارس پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران چینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید