حضور ویدیوآرت باد و مرگ در جشنواره قاهره و مارسی

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، ششمین جشنواره آثار ویدیویی قاهره (Cairo Video Festival) که در حاشیه سی و ششمین جشنواره فیلم قاهره برگزار می گردد، از فردا 9 نوامبر شروع به کار می نماید و در این بخش میزبان ویدیوآرت باد و مرگ محمود نورایی است که این ویدیو روز 18 نوامبر مصادف با 27 آبان ماه در این فستیوال به نمایش درخواهد آمد.

حضور ویدیوآرت باد و مرگ در جشنواره قاهره و مارسی

جشنواره های سینمایی (الف) جهان همچون کن، ونیز، برلین، ترایبکا، قاهره و... در سال های اخیر رویکرد جدیدی را به هنر ویدیو داشته اند و در کنار جشنواره های سینمایی خود بخشی را به نمایش آثار ویدیوآرت اختصاص داده اند. ویدیو آرت باد و مرگ نیز تنها نماینده ایران در این فستیوال قاهره است. این ویدیوآرت سال گذشته در جشنواره کن (2013 Aviff Cannes) نیز به نمایش در آمد و این برای دومین بار است که در یک جشنواره (الف) به نمایش در می آید.

ویدیوآرت باد و مرگ محمود نورایی در ششمین جشنواره آثار ویدیویی قاهره در کنار آثاری از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بوسنی و هرزگوین، صربستان، کانادا، فرانسه، لبنان، آرژانتین، استرالیا، اسلواکی، کلمبیا، پرتغال، مکزیک، کره جنوبی، چین، فنلاند، روسیه، شیلی، کوبا، سوئد، پرو، چک، لهستان، ترکیه، بلژیک، هلند، نروژ، دانمارک، سوئیس و مصر به نمایش درخواهد آمد.

همچنین این اثر در بیست و هفتمین جشنواره آثار ویدیویی هر لحظه (Festival Les Instants Vidéo) مارسی نیز به نمایش در خواهد آمد. این جشنواره از امروز 8 اکتبر 17 آبان ماه شروع به کار می نماید و از ایران میزبان ویدیوهایی از محمود نورایی، ندا فیروزه و آزاده نیلچیان است.

باد و مرگ روز 11 نوامبر (20 آبان ماه) در این فستیوال که 159 ویدیوآرت از 44 کشور جهان حضور دارند به نمایش در خواهد آمد.

این اثر، موضوع مرگ را مورد توجه قرار داده است و نگاهی مینی مال و معناگرا به مرگ از دریچه فلسفه دارد و از نظر گزینش موضوع و فرم نوعی ساده نگری را با مفاهیم پیچیده ای همچون فلسفه وجودی مرگ آنالیز نموده است. در این ویدیو عکس های قدیمی به عنوان تصاویری ابژکتیو مورد بازخوانی قرار گرفته و در ورای آن ها موضوع مرگ به صورت سوبژکتیو مورد خوانش مخاطب قرار می گیرد.

ویدیو آرت باد و مرگ پیش از این در شصت و ششمین جشنواره فیلم کن (2013 Aviff Cannes) و جشنواره لینکلن انگلیس (GNRAL FEST 2014) به نمایش در آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 436

به "حضور ویدیوآرت باد و مرگ در جشنواره قاهره و مارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور ویدیوآرت باد و مرگ در جشنواره قاهره و مارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید