کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد

به گزارش مجله آی سیب، کمپینگ گردشگری شاهین دژ با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد.

کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، فرماندار شاهین دژ و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان کمپینگ گردشگری شاهین دژ طی مراسمی افتتاح شد.

در آیین افتتاح این کمپینگ نعمت مصطفایی معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان

گردشگری را یکی از حوزه های تاثیر گذار در اشتغال و ارزآوری معرفی نموده و گفت: خوشبختانه صنعتی که در اشتغال و ارزآوری و اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار می باشد در سند پایه های توسعه استان لحاظ شده و این بدان معناست که بایستی کوشش همگانی را برای بهره مندی از این ظرفیتها توسط دستگاه های اجرایی را می طلبد.

او در مورد حمایت از سرمایه گذاران توضیح داد: یکی از اولویت های این اداره کل ایجاد زیرساختهای گردشگری است تا زمینه را برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران این بخش آماده نماید.

مصطفایی افزود: با هدف حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری تسهیلاتی بمیزان 112 میلیارد تومان در قالب برنامه های فراگیر اشتغال و برنامه اشتغال پایدار روستایی تصویب شده که از این میزان 30 میلیارد تومان جذب شده است.

او افزود : در حال حاضر 40 پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی 50 درصدی دارند و با اجرای این پروژه ها تعداد 790 اتاق جدی و 1678 تخت به ظرفیت هتلینگ استان اضافه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ادامه داد: استان بیش از 950 میلیون تومان اعتبار برای مرمت و حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و تبلیغات گردشگری این شهرستان مصوب شده که بایستی از کوشش فرماندار شاهین دژ تقدیر و تشکر نمائیم.

مصطفایی به اقدامات مرمتی اداره کل در شاهین دژ اشاره نموده و گفت: با توجه به تشخیص اعتبار مرمت ؛ حمام تاریخی محمودآباد طی سالهای 96 و 97 مرمت شده و از مجموع جهت 1200 متری مقابر صخره ای بی بی کند و 400 متر آسفالت شده است.

او افزود: مرمت حمام تاریخی قپان ، جداره سازی خیابان امام و حمام تاریخی روستای هلاسو شهرستان شاهین دژ در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

او در پایان در پایان افتتاح کمپینگ گردشگری شاهین دژ را فراهم نمودن فرصتهای سرمایه گذاری در این شهرستان عنوان نموده و ادامه داد: امروز با کوششها و همکاری های تعاملات همه دستگاه های اجرایی استان و شهرستان بویژه فرمانداری و شهرداری شاهین دژ شاهد افتتاح این کمپینگ گردشگری هستیم و امیدواریم بتوانیم پروژه های دیگری را برای رشد صنعت گردشگری این شهرستان افتتاح نمائیم.

کمپینگ گردشگری شاهین دژ در زمینی به مساحت 8500 متر مربع دارای 5 آلاچیق، سرویس بهداشتی ، زمین بازی بچه ها و نمازخانه جاده سلامت از سال 95 آغاز شده و در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در ورودی این شهرستان در جنب پارک جنگلی و مشرف به رودخانه زرینه رود افتتاح شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 345

به "کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید