گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت

به گزارش مجله آی سیب، کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد آب های سطحی، 20 درصد جنگل های حوزه زاگرس، 25 درصد فراوری نفت و گاز، داشتن طبیعت دست نخورده و بکر و آثار باستانی مربوط به دوره های مختلف هنوز از محرومیت رنج می برد.

گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، بدون شک واژه محرومیت زیبنده استان کهگیلویه و بویراحمد با مواهب متعدد خدادادی نیست و نباید شاهد خیل عظیم بیکارانی باشد که هر روز صبح در خیابان 60 متر و میدان جانبازان جمع می شوند تا شاید لقمه نان با برانی و کارگری برای خانواده دست و پا نمایند.

در طرح آمایش سرزمینی در 5 سال اخیر گردشگری به عنوان یکی از اولویت های توسعه در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده که البته این موضوع تنها در حد شعار بوده زیرا آنالیز شرایط اعتبارات اختصاص یافته به این بخش در سال های اخیر موید بی مهری به گردشگری بوده است.

هنوز زیرساخت های توسعه گردشگری در استان زیبا و چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست به گونه ای که در چشمه میشی که عنوانی همچون بهشت ایران زیبنده آن بوده، هنوز سرویس بهداشتی احداث نشده است.

گردشگری در اقتصاد این استان هنوز سهمی ندارد و با ورود میلیونی مسافر و گردشگر در این دیار تنها زباله آنان دلربایی می نماید زیرا مسئولان و متولیان امر به فکر ماندگاری گردشگری و افزایش سهم آنان در اقتصاد نیستند و البته در سال های اخیر به نوعی بخش خصوصی تمام قد ورود نموده و به نوعی گردشگری به روی ریل توسعه قرار گرفته است.

مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می گوید: 40 طرج گردشگری با اعتبار مورد احتیاج 70 میلیارد تومان تاکنون به بانک های عامل معرفی شده اند که از این میزان 16 میلیارد تومان جذب شده است.

وی با تاکید بر اینکه از هیچ کوششی برای توسعه گردشگری و افزایش سهم این بخش در اقتصاد دریغ نمی کنیم، اضافه کرد: تسهیلات پرداخت شده از محل اعتبارات اشتغال روستایی-عشایری بوده که به طرح های از جمله اردوگاه های رفاهی - تفریحی، بوم گردی، مجتمع های گردشگری و هتل پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازدید مجتمع گردشگری بام لند یاسوج اعلام کرد: سه میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به پروژه گردشگری بام لند یاسوج اختصاص یافته که از این میزان تاکنون 2.5 میلیارد تومان پرداخت شده است.

صفایی میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را 50 درصد بیان کرد و ادامه داد: افتتاح فاز نخست این پروژه برای حدود 40 نفر اشتغال زایی به همراه دارد و در چهار هکتار در فازهای مختلف اجرا می گردد و قرار است زیرساخت هایی از جمله آلاچیق، سکوی نشینمن، آبشار مصنوعی، رستوران های روباز و سربسته، زمین های ورزشی از جمله زمین چمن مصنوعی فوتبال، والیبال، تنیس، استخر شنا، پیست پیاده روی و پیست دوچرخه سواری در این مجموعه احداث گردد.

وی با بیان اینکه سهم آورده سرمایه گذار این پروژه 900 میلیون تومان بوده، ابراز کرد: برای اتمام کامل این پروژه سه میلیارد تومان دیگر اعتبار احتیاج است که کوشش می کنیم با رایزنی ، تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دنبال افزایش مشارکت بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت های بخش گردشگری استان هستیم.

صفایی با بیان اینکه نگاه دولت به بخش خصوصی نگاه حمایتی است، بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد مکان خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 592

به "گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید