یک محصول نانویی برنده چالش عایق هلند شد

به گزارش مجله آی سیب، چند شرکت ساختمانی در هلند، چالشی با عنوان چالش عایق راه اندازی کردند که از میان 40 طرح پیشنهادی، یکی از طرح های نانویی برنده این چالش شد.

یک محصول نانویی برنده چالش عایق هلند شد

به گزارش گروه فناوری مجله آی سیب، شرکت سونسکا ایروژل برنده مسابقه نوآوری چالش عایق در هلند شد. برنده این رقابت، عایق حرارتی برای صرفه جویی در مصرف انرژی ارائه می نماید؛ عایقی که به صورت خمیر بوده و می تواند در عایق سازی ساختمان ها در هلند استفاده گردد. این عایق می تواند برای 2.4 میلیون خانه مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت محصول نانویی خود را موسوم به Thermo-Line® med NANOTECH در این چالش ارائه کرد که در رقابت با 40 شرکت کننده دیگر برنده اول این چالش شد.

این محصول توسط باروزی ویرنیچی از ایتالیا ساخته شده ست، تیم پشت این محصول علاوه بر ویرنیچی، شرکت سونسکا ایروژل و شرکت وستا کمیکالز است.

اینار نورباک، مدیرعامل شرکت سونسکا ایروژل می گوید: این محصول مثالی درخشان از چگونگی حرکت بازار به سوی راه چاره های نوآورانه است. تقاضا برای این نوع محصول بسیار زیاد است و ما به طور یقین از این پیروزیت تیمی شاد هستیم. ما پیروز شدیم تا نوآوری و همکاری را در شبکه خود متحد کنیم و این انتخاب را به عنوان تاییدی برای محصول خود قلمداد می کنیم و اکنون می توانیم در خصوص احتیاج های بازار در هلند و دیگر نقاط دنیا راه چاره هایی را ارائه کنیم.

پیشگامی این رقابت توسط سه شرکت فعال در حوزه ساختمان در هلند که صاحب 90 هزار مسکن در اولتریخت هستند تدارک دیده شده است؛ شرکت هایی که به دنبال راه چاره های هوشمندانه و کارآمد برای صرفه جوی d در انرژی برای ساختمان ها هستند. این رقابت در هلند مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و 12 شرکت فعال در بخش مسکن نیز به این گروه پیوستند. در حال حاضر تعداد خانه هایی که می توانند به وسیله این رقابت از این فناوری بهره مند گردد به 350 هزار خانه رسیده است. کل خانه های هلند در حدود 2.4 میلیون خانه است.

دیدریک سامسون، رئیس هیئت داوران چالش عایق می گوید: این نتیجه دلگرم کننده است، اما آنچه که پس از این چالش اتفاق می افتد مهم است. ما راه چاره های خوبی با پتانسیل بالا دیدیم. 40 شرکت کننده نشان دادند که چقدر این چالش اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 575

به "یک محصول نانویی برنده چالش عایق هلند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک محصول نانویی برنده چالش عایق هلند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید