آب پاکی فدراسیون فوتبال روی دست پرسپولیس:خرید خارجی فعلا نه!

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، جمشید نور شرق، رئیس کمیته معین شرایط فدراسیون فوتبال گفت: در مورد جذب بازیکنان خارجی باید توضیحاتی داده شود تا نگرش جامعه فوتبال نسبت به این موضوع کامل و جامع باشد. اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که طبق دستورالعمل اگر باشگاه ها بخواهند بازیکن یا مربی خارجی استخدام کنند، صرف نظر از رعایت معیارهای فنی و کیفی اعلام شده در دستورالعمل فوق الذکر، باید دو شرط را رعایت کرده باشند.

آب پاکی فدراسیون فوتبال روی دست پرسپولیس:خرید خارجی فعلا نه!

وی ادامه داد: شرط اول نداشتن پرونده منجر به صدور حکم در فیفا، خواه در کمیته شرایط بازیکنان یا اتاق حل اختلاف فیفاست و شرط دوم ارائه ضمانت نامه بانکی به مدت 12 ماه به مبلغ قراردادی که در صدد عقد آن هستند. این ضمانت نامه که از سوی یکی از بانک های کشور صادر می شود باید در اختیار سازمان لیگ فوتبال ایران قرار بگیرد تا اطمینان خاطر وجود داشته باشد که باشگاه ها تعهدات مالی خود را ایفا می کنند.

رئیس کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال اعلام نمود: ممکن است باشگاهی نسبت به رأیی که به طور مثال از کمیته شرایط بازیکنان فیفا صادر شده باشد اعتراض کرده و درخواست دهد پرونده در مرحله بالاتری از رسیدگی در دیوان بین المللی ورزش دنبال شود. در این صورت رسیدگی مجدد به موضوع صورت می گیرد. آنچه در این رابطه مهم به نظرمی رسد این است که طبق بند 4 ماده 57 اساسنامه فیفا، اعتراض و تجدید نظرخواهی در دادگاه عالی ورزش، اثر تعلیقی نسبت به حکم صادر شده قبلی ندارد و موجب توقف عملیات اجرایی نخواهد شد، مگر اینکه دیوان بین المللی داوری ورزش دستور موقت صادر کند و اجرای رأی را متوقف کند که در این صورت چنین دستوری نشان دهنده این است که حکم صادر شده لازم الاداء نیست.

نور شرق افزود: ما در حال حاضر آنچه که مد نظر قرارمی دهیم این است که باشگاه هایی که حکم محکومیت خارجی دارند ولو اینکه در مقام اعتراض به این حکم در دادگاه های بین المللی تقاضای رسیدگی مجدد کرده اند، امکان جذب بازیکن خارجی را نخواهند داشت، تا زمانی که پرونده مختومه شود. تبعاً اگر شرایط مربوط به فقدان پرونده منجر به محکومیت مالی از یکسو و ارائه ضمانت نامه معتبر بانکی از سوی دیگر رعایت شوند، تیم ها می توانند نسبت به استخدام مربی و یا بازیکن خارجی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال در حالی روی این موضوع تاکید کرد که باشگاه هایی نظیر پرسپولیس با وجود داشتن شکایت خارجی و محرومیت از سوی فیفا همچنان خواستار جذب بازیکن خارجی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1797

به "آب پاکی فدراسیون فوتبال روی دست پرسپولیس:خرید خارجی فعلا نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب پاکی فدراسیون فوتبال روی دست پرسپولیس:خرید خارجی فعلا نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید