از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها

به گزارش مجله آی سیب، افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان، افتتاح ایستگاه مترو مولوی در 30 آذر، کاهش موارد آنفلوآنزا، انتقاد از صدور مجوز فراوری 45 برند جدید دخانیات، استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها، آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان و ورود 400 خودرو جدید به ناوگان پلیس عناوین بعضی از اخبار پربازدید اجتماعی خبرنگاران در روز چهارشنبه هستند.

از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

امروز چهارشنبه 55 خبر در زیرسرویس های اجتماعی خبرنگاران منتشر شده که در ادامه برخی از مهم ترین خبرها مرور می گردد که با کلیک روی آن ها می توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان

مهدی جمالی نژاد -معاون وزیر کشور- از افزایش سرانه هر نفر روستایی از 74 هزار تومان به 340 هزار تومان اطلاع داد و در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران که با موضوع افزایش سرمایه اجتماعی امروز چهارشنبه در محل استانداری تهران برگزار گردید گفت: امنیت ملی کشور تنها تجهیزات، وسایل انتظامی، موشک، تانگ و ... نیست. هر چند که بحث های سخت افزاری بسیار مهم است ولی مهمتر و نقش آفرین تر از آن قدرت نرم است که نقش پر رنگ تری دارد.

افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر

علی امام -مدیرعامل متروی تهران- از افتتاح ایستگاه مترو مولوی در روز سرانجامی آذرماه اطلاع داد و در گفت وگو با خبرنگار جامعه-شهری خبرنگاران، با اعلام خبر افتتاح ایستگاه مترو مولوی از خط 7 مترو گفت: قول داده بودیم که به طور متوسط هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کنیم و بر همین اساس در 30 آذرماه جاری(شنبه) ایستگاه مترو مولوی افتتاح خواهد شد.

سهم زیاد خودروهای سواری در فراوری گازهای آلاینده

حسین مقدم -سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- اعلام نمود که خودروهای سواری در فراوری مستقیم ذرات معلق 3 درصد نقش دارند؛ اما در فراوری آلایندگی های ثانویه از جمله گازهای سرطان زا، نقش اساسی دارند. او در گفت وگو با خبر نگار گروه جامعه-شهری خبرنگاران، در واکنش به سخنان برخی قطعه سازان مبنی بر این که خودروهای سواری در فراوری آلودگی هوا تنها 3 درصد نقش دارند، گفت: براساس آخرین سیاهه انتشار، سهم آلودگی خودروهای سواری در فراوری مستقیم ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون 3 درصد معین شده است. اما خودروهای سواری در فراوری آلاینده های ثانویه نقش زیادی ایفا می نمایند که متاسفانه مسئول مربوطه این بخش بی توجهی نموده است.

کاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای کاذب برای تزریق واکسن

دکتر حسین عرفانی -رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت- درباره شرایط بروز آنفلوآنزا در کشور گفت: از چهارشنبه هفته گذشته (13 آذرماه) به تدریج شاهد فرایند کاهشی موارد جدید ابتلا به این بیماری و کاهش بار مراجعه بیماران حاد تنفسی به مراکز درمانی بوده ایم و این فرایند حکایت از آن دارد که طی دو تا سه هفته آینده، اپیدمی آنفلوآنزا در کشور کنترل می گردد. او در گفت وگو با خبرنگار گروه سلامت خبرنگاران، با اشاره به پایش فرایند همه گیری آنفلوآنزا در کشور و با بیان اینکه در برخی مواقع امکان بروز موج های بعدی آنفلوآنزا نیز وجود دارد، اضافه کرد: موج های بعدی آنفلوآنزا غالبا موج های خفیف تری هستند، اما در حال حاضر پیش بینی خاصی از بروز موج دوم یا سوم آنفلوآنزا نداریم. در علم همه گیری شناسی بر پایه یک روش مدلینگ با توجه به اطلاعاتی که باید از نظر زمانی در اختیار داشته باشیم می توانیم در خصوص موج های بعدی پیش بینی کنیم که در حال حاضر برایمان امکان پذیر نیست.

انتقاد از صدور مجوز فراوری 45 برند جدید دخانیات / وزارت صمت جوابگو نیست

دکتر علیرضا رئیسی-معاون بهداشت وزیر بهداشت-، صدور مجوزهای جدید فراوری مواد دخانی را مغایر با مصوبات ستاد کشوری کنترل دخانیات دانست و خواهان جوابگویی وزارت صمت در این خصوص شد. او به خبر صدور مجوز 45 برند جدید دخانیات شامل 30 برند تنباکو اشاره نمود و گفت: وزارت بهداشت اقدام اخیر مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور را مغایر با مصوبه جلسه نهم ستاد کشوری کنترل دخانیات که طبق آن کاربرد عطر و طعم در محصولات دخانی و ثبت برند جدید از مصادیق تبلیغ می باشد، دانسته و خواهان ورود و رسیدگی نهادهای نظارتی به موضوع است.

مهم ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان

دکتر زهرا عبداللهی-مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت- در گفت وگو با خبرنگار گروه سلامت خبرنگاران با اشاره به فرایند نگران نماینده چاقی در کشور، گفت: حدود 60 درصد جمعیت بالای 18 سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند. او درباره شرایط چاقی در کشور، گفت: طبق آخرین مطالعاتی که در کشور صورت گرفته، حدود 60 درصد جمعیت بالای 18 سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

هشدار؛ آلایندگی محیط کار علت بازنشستگی زودهنگام 62 درصد نیروهای فعال

ناهید حیدری-مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران- با بیان اینکه میانگین سنی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور حدود 40 سالگی و چیزی بین سنین 38 تا 39.5 سال است، به عبارت دیگر حدود 10 سال از سن مقرر برای بازنشستگی، زودتر بازنشسته می شوند گفت: باید جدی تر به مسئله بازنشستگی در قالب مشاغل سخت نگاه کنیم. او در نشست هم اندیشی اعضای کمیته های مشاغل سخت و زیان آور که در هتل پارسیان انقلاب برگزار گردید با بیان اینکه مشاغل سخت و زیانآور از ابعاد و زوایای مختلف قابل آنالیز است گفت: محور اصلی این جلسه، نیروی کار و کارگر است. یکی از شاخصهای توسعه یافتگی و یکی از مهمترین عوامل فراوری، نیروی کار سالم است.

استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها برای پرداخت مستمریها

محمدعلی جنانی-مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی- گفت: هر فرد بازنشسته در مشاغل سخت و زیان آور دارای 9 سال سابقه ارفاقی، 800 هزار تومان مستمری بیشتر، 10 سال سن کمتر در زمان برقراری است. به عبارتی میانگین بازنشستگی بازنشستگان عادی 59 سال و بازنشستگان سخت و زیان آور 49 سال است. او در نشست هم اندیشی اعضای کمیته های مشاغل سخت و زیان آور که در هتل پارسیان انقلاب برگزار گردید با بیان اینکه 52 درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند گفت: حمایت ها و خدمات سازمان در سه قالب تعهدات بلندمدت، کوتاه مدت و درمان ارائه می گردد. تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بر مبنای درآمد و هزینه خودش ادامه فعالیت داده و مصارف خودش را تامین می نماید.

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان

ثبت نام متقاضیان مسکن فرهنگیان در سامانه maskan.medu.ir که از چهاردهم آذر شروع شده بود فردا چهارشنبه (بیستم آذرماه) به سرانجام می رسد.

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال 99 مشابه امسال

علی محمد طهماسبی-مدیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار- در گفت و گو با خبرنگار گروه محیط زیست خبرنگاران با بیان اینکه در بودجه سال 99 مبلغ 100 میلیون یورو به سازمان حفاظت محیط زیست برای مقابله با پدیده گرد و غبار اختصاص داده شده است، گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته افزایش یا کاهش نیافته است. او با بیان اینکه بر اساس بند ه تبصره 4 قانون بودجه سال 99 برای مقابله با پدیده گرد و غبار در کشور مبلغ 100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، اظهار کرد: طی سال 98 نیز همانند سال 99 مبلغ 100 میلیون یورو اختصاص داده شده بود.

ورود 400 خودرو جدید به ناوگان پلیس/ ترافیک موضوعی ملی است

سردار حسین اشتری-فرمانده نیروی انتظامی- از ورود بیش از 400 دستگاه خودروی مجهز برای مسیرهای اصلی به ناوگان پلیس راهور اطلاع داد و اعلام نمود که به زودی تعداد بیشتری خودرو به مجموعه پلیس وارد خواهد شد. او در رزمایش طرح ترافیکی زمستان 98 که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار گردید، گفت: یکی از ارزشمندترین اقداماتی که می توان انجام داد، نجات جان انسان ها است و تمام دست اندرکاران طرح زمستانه امروز برای نجات جان انسان گردهم آمده اند که این اقدام ارزشمندی است.

شروع طرح زمستانی پلیس در جاده ها/ استقرار ماموران در 112 گردنه برف گیر

سردار سید کمال هادیان فر-رئیس پلیس راهور ناجا- از شروع طرح ترافیکی ویژه زمستان 98 از امروز اطلاع داد. او در رزمایش طرح ترافیک زمستانی 98 که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار گردید، گفت: بیش از 60 هزار نیرو از هفت استان در برگزاری طرح زمستانی امسال مشارکت دارند. این طرح از امروز 20 آذرماه شروع شد و تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به توضیح زیر است:

کاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای کاذب برای تزریق واکسن

مهم ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان

افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال 99 مشابه امسال

توصیه مفید برای کاهش خطر دیابت نوع 2

علائم و عوامل زایمان زودرس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 631

به "از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید