اخبار اقتصادی

روسیه کاهش فراوری برای تنظیم بازار نفت را شروع می نماید

رئیس جمهوری روسیه گفت از طرح کاهش فراوری تا 10 میلیون بشکه در روز برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت حمایت می نماید.

4 خرداد 1399

عقبگرد اقتصاد جهان به ابتدای قرن بیستم، کووید - 19 چین را جانشین آمریکا می نماید؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: کرونا به تغییرات دنیای شتاب می دهد و جهت آن از دنیای شدن با مرکزیت آمریکا به دنیای شدن با مرکزیت چین خواهد بود و آمریکا رهبری دنیا را از دست خواهد داد.

4 خرداد 1399

ادامه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، چهار خیابان دیگر در مهاباد مسدود شد

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد گفت: مسدود کردن خیابان ها و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

28 اردیبهشت 1399

پرداخت بیش از 50میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان صنایع دستی در آذربایجان غربی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: در سال 98 تسهیلات کم بهره به ارزش 50میلیارد ریال در اختیار تولیدکنندگان صنایع دستی استان نهاده شد.

28 اردیبهشت 1399

آن شهر ایتالیایی چطور بر کرونا غلبه کرد ؛ تست جامع، شناسایی ناقلان خاموش

تست جامع ناقلان خاموش، تجربه پیروز در ایتالیا عنوان مقاله ای است که در گاردین چاپ شد و در آن یک الگوی مناسب برای مقابله با کرونا را درمیان گذاشت.

26 اردیبهشت 1399

برترین علوم فناوری که در سال 98 گسترش چشمگیری داشتند

در این گزارش به علوم فناوری پرداخته شده است که توانستند در سال 98 رشد بسیار قابل توجه ای را به خود ببینند.

25 اردیبهشت 1399

اجرای فاز جدید مرمت امامزاده حسین (ع) و برج های دوگانه خرقان قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: همسو با اقدام های مرمتی این اداره کل برای حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی و جلوگیری از تخریب آن ها، فاز جدید ساماندهی و مرمت زیارتگاه امامزاده حسین (ع) و برج های دوگانه خرقان، در سال 99 اجرا...

24 اردیبهشت 1399

حتی قیمت بالاتر هم به داد نفت آمریکا نمی رسد

صنعت نفت شیل آمریکا به حدی ضررده شده که حتی ایالت تگزاس درصدد آنالیز مشخص سهم فراوری برای شرکتهای این حوزه است.

23 اردیبهشت 1399

تاکید گوترش بر برطرف تحریم های آمریکا علیه ملت ایران برای مقابله با کرونا

دبیرکل سازمان ملل در گفتگوی تلفنی با ظریف بر برطرف تحریم های آمریکا علیه ملت ایران برای مقابله با کرونا تاکید نمود.

19 اردیبهشت 1399

برای تولید مواد ضدعفونی با کمبود الکل روبه رو هستیم

خبرنگاران/قزوین مدیر یک شرکت تولیدی گفت: درحالی که پنج خط تولیدی ما آمادگی تولید محلول و ژل ضدعفونی کننده دارد به دلیل کمبود الکل خطوط این شرکت در حال تعطیل شدن است و در حال حاضر با 2 خط مشغول به فعالیت هستیم.

19 اردیبهشت 1399

خبرنگاران رئیس سابق امنیت ملی افغانستان: اقدامات خلیلزاد برای صلح با طالبان مشکوک است

کابل- خبرنگاران- رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان اقدامات و تلاش های زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه آمریکا برای صلح با طالبان را مشکوک دانست و گفت : وی هم به نیروهای افغان و هم به طالبان پول می دهد.

15 اردیبهشت 1399

جزئیات افزایش تسهیلات بانکی

خبرنگاران: آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که مانده تسهیلات بانکی در خاتمه سه ماهه سوم سال 98 به یک هزار و 740 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل 23 درصد و نسبت به خاتمه سال گذشته 15.4 درصد افزایش داشته است.

12 اردیبهشت 1399

راهنمای تخصصی ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا مانند اخذ ویزای هر کشور دیگری نیازمند گذر از مراحل خاص خود میباشد که در اینجا کارشناسان تخصصی مرکز ویزای کانادا با تجربه چندین ساله در مورد دریافت انواع ویزای کانادا توضیحاتی مفید و کاربردی در این زمینه ارائه مینمایند، شما میتوانید...

12 اردیبهشت 1399

تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا از تحریم معاف گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتاق ایران، غلامحسین شافعی با بیان اینکه اتاق بازرگانی بین المللی ICC باید در زمینه دسترسی ایران به تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا کوشش کند گفت: نهادهای بین المللی می توانند در شرایط تحریم ها نقش خود را برای کنار زدن تهدیدهای...

11 اردیبهشت 1399

لامپ روشنایی و انواع آن

در طول تاریخ روشنایی یکی از ملزومات زندگی بشر بوده است. امروزه فراوری نمایندگان زیادی در این عرصه وجود دارند که در جهت فراوری لامپ هایی که هم از لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه بوده و هم ظاهر زیبایی دارند، با یکدیگر رقابت می نمایند. نورپردازی ساختمان یک...

10 اردیبهشت 1399

مسائل روزمره ای که مردم جهان با آن درگیرند

در هر کشوری از دنیا، مسائلی وجود داشته که مردم آن کشور از آنان کایت می نمایند و به دنبال حلشان هستند. بهترین کشورهای دنیا نیز مسائلی دارند، در واقع می توان گفت هیچ سرزمینی در دنیا وجود نداشته که کاملا ایده آل باشد و تک به تک افراد را راضی نگه دارد. در مطلب...

10 اردیبهشت 1399

تمبر یادگاری خانه هنرمندان رونمایی شد، همکاری هنرمندان با شرکت پست

به گزارش خبرنگاران، مراسم رونمایی از تمبر یادگاری خانه هنرمندان ظهر روز با حضور اعضای شورای عالی خانه هنرمندان رییس شرکت پست و رییس موزه ارتباطات صبح امروز یکشنبه 14 دی ماه در این موزه برگزار گردید.

8 اردیبهشت 1399

راه های غلبه بر اضطراب

خبرنگاران/کردستان شاید گاهی خودمان را به فراموشی بزنیم، گاهی بجنگیم و گاهی با ترس ادامه بدهیم اما در نهایت این مدیریت ترس و اضطراب است که دغدغه اصلی است نه از بین بردن آن.

7 اردیبهشت 1399

استرداد وجه بلیت پرواز ها الزامی است، سازمان حمایت: با متخلفین برخورد می شود

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان گفت: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا، با آژانس های متخلفی که از عودت وجه مشخص شده به مسافران خودداری نمایند برخورد خواهد شد.

5 اردیبهشت 1399

تحریم های ضد روسی کانادا روابط دو کشور را زیر سوال می برد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام جدید دولت کانادا مبنی بر اضافه کردن نام 15 مقام روسیه به لیست تحریم ها علیه این کشور، این اقدام را ضربه ای به روابط دو کشور دانست.

4 اردیبهشت 1399
تعداد: (246)