استقرار آمبولانس های جدید اسدآباد در مناطق صعب العبور و برف گیر

خبرنگاران/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد گفت:سه دستگاه آمبولانس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده که در ماه های گذشته تحویل دانشکده شده بود، وارد چرخه عملیاتی شدند به طوریکه از روز گذشته در مناطق صعب العبور و برف گیر استقرار یافتند.

استقرار آمبولانس های جدید اسدآباد در مناطق صعب العبور و برف گیر

دکتر بهنام رضا مخصوصی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بنابر اعلام مرکز اورژانس پیش بیمارستانی در دی ماه امسال بیش از 1400 مورد مزاحمت تلفنی با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد برقرار شده است.

وی تعداد تماس های اجرا شده با مرکز فوریت های پزشکی این شهرستان را از ابتدای سال تا به امروز در مجموع 20 هزار و 286 مورد برشمرد و افزود: از این تعداد تماس برقرار شده با شماره 115 فوریت های پزشکی در شهرستان، 16 هزار و 940 مورد تماس صحیح و 3346 مورد مزاحمت تلفنی بوده است.

مخصوصی با تأکید بر آموزش صحیح تماس با مراکز امدادی به فرزندان توسط والدین و خانواده شرح داد: این امر مهم از نقش مؤثری در نجات به موقع بیماران برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه پایگاه اورژانس 2 شهری در محوطه بیمارستان سابق حضرت امیرالمؤمنین(ع) در حال ارائه خدمات است، یادآور شد: در حال حاضر چهار امداد جاده ای در پیرملو، وندرآباد، آجین، گردنه و دو مرکز فوریت های پزشکی در شهر اسدآباد در حال فعالیت هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد در ادامه با اشاره به بکارگیری آمبولانس های تخصیص داده شده به دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: سه دستگاه آمبولانس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده که در ماه های گذشته تحویل دانشکده شده بود، وارد چرخه عملیاتی شدند.

وی گفت: این آمبولانس ها از نوع بنز اسپرینتر کمک دار بوده که از روز گذشته در پایگاه های جاده ای گردنه، پیرملو و آجین که از مناطق صعب العبور و برف گیر هستند، استقرار یافتند.

مخصوصی اضافه کرد: شش دستگاه آمبولانس بنز دانشکده زیرنظر اداره حوادث و فوریت های پزشکی در شش پایگاه پیش بیمارستانی فعال هستند و سه آمبولانس پشتیبان نیز در مواقع بحران فعال می شوند، علاوه بر این از چهار دستگاه آمبولانس تویوتای بیمارستانی نیز دو دستگاه آن فعال و دو دستگاه پشتیبان هستند.

وی همچنین با اشاره به مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان اظهار کرد: شهرستان اسدآباد در حال حاضر دارای 14 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی بوده که از این تعداد مراکز سه مرکز، مراکز شهری و روستایی، دو مرکز شهری و 9 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی این شهرستان را شامل می شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد در سرانجام گفت: این مراکز به صورت صددرصد جمعیت شهرستان را تحت پوشش قرار داده اند و در حال حاضر با فعالیت این تعداد مرکز خدمات جامع سلامت فعلاً دیگر نیازی به مراکز جدید در این رابطه نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 749

به "استقرار آمبولانس های جدید اسدآباد در مناطق صعب العبور و برف گیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار آمبولانس های جدید اسدآباد در مناطق صعب العبور و برف گیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید