اطلاعیه ستاد خدمات سفر به 12 استان کشور

به گزارش مجله آی سیب، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اطلاعیه ای را ویژه 12 استان کشور که در جهت سفرهای معنوی قرار دارند، صادر کرد.

اطلاعیه ستاد خدمات سفر به 12 استان کشور

در مکاتبه ای که از سوی ولی تیموری ـ معاون گردشگری و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با استانداران و روسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استان های خوزستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، قم، تهران، سمنان، مازندران، فارس، گلستان و خراسان رضوی در قالب اطلاعیه انجام گرفته، آمده است: با توجه به فرارسیدن هفته آخر ماهِ پراندوه صفر و برنامه ریزی هموطنان عزیزمان برای استفاده از این مناسبت های معنوی انتظار می رود که خیل عظیمی از عاشقان اهل بیت (ع) از داخل و حتی خارج از کشور در این ایام به مقصد شهرهای زیارتی به ویژه حرم آقا علی بن موسی الرضا (ع) (در مشهد) سفر نمایند، با توجه به این که بخش قابل توجهی از زوار عزیز این مراسم به صورت زمینی این سفر معنوی را انجام می دهند و غالبا علاقه مندند که در کنار زیارت مرقد امام هشتم شیعیان به فیض زیارت مرقد حضرت معصومه (س) در قم و حضرت شاه چراغ (ع) در شیراز نیز نائل آیند، ضروری است ستادهای اجرایی خدمات سفر استان های راستا این سفرهای معنوی اقدامات لازم را برای رفاه حال زائران عزیز فراهم آورند. در این راستا خواهشمند است که استانداران محترم به عنوان روسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استان های راستا سفر به اماکن زیارتی کشور، ضمن ارتقای آمادگی و هماهنگی های استانی اقدامات زیر را معمول دارند:

1-برگزاری نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان ویژۀ تعطیلات آخر ماه صفر و تدوین دستور کار و صورت جلسه به نحوی که وظایف ادارات کل عضو ستاد استان برای خدمات رسانی به زائرین در چارچوب ماموریت­ های ستاد هماهنگی خدمات سفر تعیین و ابلاغ گردد.

2- اعزام تیم های نظارت تلفیقی با حضور ادارات کل عضو ستاد اجرایی استان و بازدید مستمر از راستا سفر زائران و تعیین کردن نقاط قوت و ضعف.

3- بازدید مستمر تیم های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان از محل انتهاه های مرزی (در استان هایی که در نقطه صفر مرزی هستند).

4- نظارت موثر دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بر عملکرد ادارات کل عضو ستاد در ایام انتها ماه صفر و گزارش عملکرد به دبیرخانه ستاد مرکزی.

6- هماهنگی و همراهی ستاد اجرایی استان با تیم های نظارتی اعزامی از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر.

7-تشدید نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی استان.

8- ایجاد مراکز اطلاع رسانی گردشگری در راستاهای تردد زائران.

9- ایجاد فروشگاه محصولات صنایع دستی در راستاهای تردد زائران.

با توجه به این که خدمات رسانی مطلوب و مناسب به زائران محترم خارجی باعث ایجاد خاطرات مطلوب خواهد شد و در میان مدت به افزایش انگیزه آن ها برای مسافرت های مکرر سیاحتی و زیارتی به کشور منجر می گردد که همین امر به رونق مالی استان های مورد بازدید و کل کشور یاری شایانی می نماید، لذا تمهید تمام امکانات و ارائه بالاترین سطح خدمات مورد استدعا است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 533

به "اطلاعیه ستاد خدمات سفر به 12 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه ستاد خدمات سفر به 12 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید