اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، در پی تصویب مصوبه راه اندازی سامانه یکپارچه پیغام ایران در شورای اجرایی فناوری اطلاعات، به عنوان صندوق الکترونیکی خدمات دولت، سازمان فناوری اطلاعات برای همکاری با پیغام رسان ها و اپلکیشن های بومی فراخوان داد.

اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند

مطابق با این مصوبه که مربوط به شانزدهمین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات می گردد، سازمان فناوری اطلاعات ایران باید سامانه یکپارچه پیغام ایران را با هدف فراهم کردن امکان تبادل الکترونیکی میان مردم و دستگاههای دولتی تا 6 ماه آینده ایجاد کند.

این سرویس برای کاهش تردد شهروندان و ساماندهی و یکپارچه سازی راهکارهای تبادل پیغام بین مردم با دستگاه های اجرایی، کاهش زمینه تخلفات مبتنی بر تبادل پیغام با مردم، از جمله جعل، کلاهبرداری و نقض حریم خصوصی و همچنین صرفه جویی در هزینه های دولت و آمادگی برای پاسخگویی سریع به نیازهای ارتباطی با مردم، به ویژه در شرایط بحران، راه اندازی می گردد.

بر این اساس سازمان فناوری اطلاعات ایران موظف شده که با استفاده حداکثری از زیرساخت های دولت الکترونیکی موجود از قبیل سکوی دولت همراه و ارتقای سامانه کارپوشه ملی ایرانیان، جهت بهره برداری عموم شهروندان، کسب وکارها و دستگاه های اجرایی، پیغام ایران را به نحوی آماده کند که امکان ارسال انواع مختلف پیغام بین دستگاه های اجرایی و ذینفعان وجود داشته باشد.

از این رو دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، فراخوان ارائه خدمات سکوی دولت همراه به اپلیکیشن های مورد تأیید را منتشر نموده است.

در این فراخوان آمده است: در راستای ارائه خدمات دولت همراه به شهروندان به وسیله سکوی دولت همراه به عنوان یکی از 23 پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی و بر اساس ماده 6 مصوبه شماره دو جلسه شانزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور مورخ 7 مهرماه 99 درخصوص مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی در سامانه پیغام ایران، از تمامی اپلیکیشن های پرکاربرد کشور به عنوان کارگزاران دولت الکترونیک دعوت به عمل می آید.

این کسب و کارها در صورت دارابودن شرایط ذیل می توانند نسبت به ارائه خدمات دولت الکترونیکی در اپلیکیشن خود اقدام نمایند.

- انعقاد قرارداد با سازمان فناوری اطلاعات ایران با بازه زمانی حداقل سه ساله

- اپلیکیشن یا اپلیکیشن های ارائه شده توسط شرکتهای متقاضی باید بیش از یک میلیون کاربر فعال داشته باشد.

- داشتن سالیانه حداقل 40 میلیون تراکنش با قیمت 560 ریال به ازای هرتراکنش

سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید نمود که مبلغ پیش پرداخت قرارداد در زمان عقد قرارداد نهایی خواهد شد. همچنین شرکتهای متقاضی باید نسبت به ارائه ضمانت نامه های اقتصادی لازم به سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام نمایند.

شرکتها بعد از اتصال به سامانه پیغام ایران سه ماه فرصت دارند تا پروتکل های فنی ، امنیتی و حفظ حریم خصوصی ابلاغی از طرف سازمان فناوری اطلاعات ایران را از معاونت امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات این سازمان دریافت نمایند.

متقاضیان دارای شرایط فوق باید درخواست مکتوب و مستندات خود را حداکثر تا 30 آبان 99 به دبیرخانه سازمان فناوری اطلاعات ایران (معاونت دولت الکترونیکی) تحویل دهند.

پس از آنالیز اسناد و سامانه های متقاضیان، سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام به عقد قرارداد با شرکتهای واجد شرایط خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1334

به "اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن های پرکاربرد بومی می توانند کارگزار دولت الکترونیک شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید