بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئین

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، آسیب دیدن شبکه عصبی بدن انسان مشکلاتی همچون ناتوانی در راه رفتن را به وجود می آورد. امروزه از روش هایی همچون پیوند زدن سلول های بنیادی و اهدای بافت های عصبی برای جایگزینی شبکه های عصبی آسیب دیده و کاهش این مشکل بهره گرفته می گردد. اما روش های یادشده موجب درمان قطعی و کامل نبوده و بسیار زمان بر هم هستند.

بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئین

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

محققان دانشگاه پیتسبورگ برای حل این مشکل از نوعی پروتئین بهره گرفته اند که آزمایش آن بر روی چهار میمون موجب بازگشت 80 درصد از توان کنترل انگشت های شصت از کار افتاده به دنبال آسیب عصبی شده است.

پروتئین یادشده به رشد سلول های عصبی تخریب شده یاری شایانی می نماید و احتیاج به پیوند سلول های بنیادی یا اهدای بافت های عصبی را رفع می نماید. استفاده از این ماده باعث پر شدن یک شکاف دو اینچی بین دو بخش از شبکه عصبی تخریب شده در عضلات دست میمون های مورد آزمایش شد.

محققان نام این پروتئین را افشا نکرده اند، اما می گویند امیدوارند در آینده بتوانند کارکردهای آن را بر روی بدن انسان ها و شبکه عصبی آن آزمایش نمایند. انتظار می رود تکمیل تحقیقات در این زمینه حدود یک سال به طول بینجامد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 622

به "بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی شبکه عصبی آسیب دیده با نوعی پروتئین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید