تور ارزان برزیل: جانسون خطاب به رئیس جمهور برزیل: واکسن بزن!

به گزارش مجله آی سیب، بوریس جانسون گفت، از ملاقات با ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، خرسند شده است ولی از این سیاستمدار عوام گرای دست راستی که به واکسن مشکوک است، خواست واکسن کووید-19 را تزریق کند.

تور ارزان برزیل: جانسون خطاب به رئیس جمهور برزیل: واکسن بزن!

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

نخست وزیر انگلیس که همراه لیز تراس، وزیر امور خارجه نو در اقامتگاه اصلی کنسولگری بریتانیا در نیویورک بود، گفت، قول داده است تا قبل از انتها همه گیری به برزیل برود.

جانسون اضافه کرد: اما ما مشغول همکاری با یکدیگر در عرصه واکسن ها هم هستیم. آسترازنکا واکسن بی نظیری است. من آسترازنکا زدم.

هنگام هدایت اصحاب رسانه به خروج از اتاق در انتها این ملاقات دو جانبه، جانسون به آنها گفت: با تشکر از همه، واکسن آسترازنکا بزنید.

او رویش را به طرف بولسونارو برگرداند و گفت: من دو بار آن را زده ام.

بولسونارو که ادعاهایی عجیب درباره واکسن ها نموده است، از جمله اینکه افراد را به تمساح تبدیل می نماید، به خود اشاره نمود و انگشتش را تکان داد.

او با یاری مترجم گفت: هنوز نه و خندید. هر دو نفر طی این ملاقات ماسک نزده بودند.

آنها درباره تجربه شخصی خود در مواجهه با ابتلا به ویروس کرونا صحبت کردند و بولسونارو از این گفت که چه مصونیت بی نظیری نسب به بیماری در او ایجاد شده است.

بولسونارو که به خاطر موضع ضد واکسن خود توجه عموم را جلب نموده است روز یکشنبه، 19 سپتامبر، پیش از هفتادوششمین نشست شورای عمومی سازمان ملل به نیویورک رسید و آنجا کنار وزرای برزیلی و دستیاران خود در حال پیتزا خوردن در خیابان دیده شد، چون ظاهرا بر اساس قوانین محلی به خاطر آنکه واکسن نزده بود نمی توانست در رستوران غذا بخورد.

به نوشته ایندیپندنت، او در برزیل به خاطر ابتلا به کووید محکوم شد؛ چون علیه اعمال بسیاری از تمهیدات بهداشت عمومی برای کنترل ویروس مقاومت کرد که باعث شده است برزیل به یکی از بدترین کشورهای تحت تاثیر کووید در آمریکای جنوبی و در سراسر دنیا تبدیل گردد.

جدا از این مساله، جانسون به رهبران دنیا گفت، خیلی به ستوه آمده است که تعهدات آنان برای مقابله با بحران اقلیم اصلا کافی نیست.

نخست وزیر انگلیس طی نشست سازمان ملل هشدار داد، فاصله میان آنچه کشورهای صنعتی وعده دادند با آنچه واقعا انجام داده اند هنوز خیلی زیاد است.

انتظار می رفت جانسون طی سفر به نیویورک از بولسونارو، این شکاک معروف تغییر اقلیم، به خاطر جنگل زدایی انتقاد کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1818

به "تور ارزان برزیل: جانسون خطاب به رئیس جمهور برزیل: واکسن بزن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: جانسون خطاب به رئیس جمهور برزیل: واکسن بزن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید