جشنواره موسیقی فجر تداوم حیات غرور آفرین موسیقی فاخر است

به گزارش مجله آی سیب، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با شروع جشنواره موسیقی فجر در پیامی برگزاری این رویداد را فرصتی مغتنم برای بهره برداری از ارزش ها و آموزه های اصیل کشورمان توصیف کرد.

جشنواره موسیقی فجر تداوم حیات غرور آفرین موسیقی فاخر است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با شروع سی هفتمین جشنواره موسیقی فجر پیغامی را منتشر کرد.

در متن پیغام محمود سالاری آمده است:

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر | یادگاری که در این گنبد دوار بماند

موسیقی، صدای سخن عشق است و نغمه هایش، نوای همدلی هنرمندان ایران اسلامی. هنرمندان عرصه موسیقی با آفرینش آثار متناسب با شرایط تحول خواه اجتماعی مردم در برابر ظلم و استبداد با همت و تعهد اجتماعی از روز های شروعین انقلاب اسلامی در خدمت باور ها و خواسته های مردم به صحنه آمدند تا همگامی هنرمندان را با انقلاب اسلامی ببینیم.

حقیقتی درخشان که باید به آن اذعان داشت، یادآوری این نکته است که فرهنگ و هنر ایران اسلامی، شناسنامه ملی و نماد تفکر ملت ماست و موسیقی از میان گونه های مختلف هنری، با اتکا بر ظرفیت های خود و بی احتیاج از ترجمه به تنهایی سهل الوصول ترین اثر هنری است که می تواند پیغام انسانی و فضیلت خواه فرهنگ و هنر این مرز و بوم را به گوش مخاطبان در اقصی نقاط دنیا برساند.

برگزاری جشنواره موسیقی فجر به عنوان یکی از مهمترین رویداد های موسیقی کشور که سرمایه اصلی خود را فرهنگ و هنر می داند، فرصتی مغتنم برای بهره برداری از آموزه های اصیل و ریشه دار ماست که همراه با تجربه و شناخت پیشکسوتان و نیز بروز و ظهور استعداد های جوانان برومند در این عرصه متضمن حفظ معیار های اصیل و انقلابی است.

حضور هنرمندان صاحب نام در گستره ایران اسلامی با رویکردی هدفمند و شایسته در این جشنواره نویدبخش تداوم حیات غرور آفرین هنر موسیقی فاخر است.

اینجانب از کوشش های ارزشمند هنرمندان حاضر، شورای سیاستگذاری، هیئت انتخاب آثار و گروه ها، همکاران دفتر موسیقی، انجمن موسیقی ایران و دبیر محترم جشنواره سی و هفتم فجر تقدیر می کنم و توفیق روزافزون و سربلندی همه عزیزان را آرزو می نمایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2044

به "جشنواره موسیقی فجر تداوم حیات غرور آفرین موسیقی فاخر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره موسیقی فجر تداوم حیات غرور آفرین موسیقی فاخر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید