تور ارزان عمان: خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور با صدور دو هشدار نارنجی و زرد از افزایش سرعت باد و در نتیجه افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان اطلاع داد.

تور ارزان عمان: خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود

با تور ارزان عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

سازمان هواشناسی با صدور هشداری نارنجی از افزایش سرعت وزش باد با سمت شمال غربی طی بازه زمانی صبح یک شنبه(7 فروردین ماه) تا اواخر وقت سه شنبه(9 فروردین ماه) با مخاطره افزایش ارتفاع موج در منطقه ها ساحلی بین 1.5 تا 2.5 متر و در منطقه ها فراساحلی بیش از 3 متر اطلاع داد.

فردا یک شنبه خلیج فارس، نواحی مرکزی منطقه ها ساحلی و دور از ساحل، دوشنبه خلیج فارس، نواحی شرقی منطقه ها ساحلی و دور از ساحل و سه شنبه نواحی شرقی خلیج فارس، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل تحت تاثیر این سامانه خواهند بود.

خطر غرق شدن شناگران، شناورهای سبک و قایق های تفریحی، خطر آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در تردد با شناورهای نیمه سنگین و خطر خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحلی از تاثیرات این مخاطره خواهد بود.

توصیه می گردد ممنوعیت شنا و فعالیت های غواصی، پرهیز از تردد با قایق ها و شناورهای سبک و تفریحی، اعمال محدودیت در فعالیت های دریایی بویژه در منطقه ها فراساحل، احتیاط در تردد با شناورهای نیمه سنگین و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه سازمان هواشناسی با هشداری زرد از افزایش سرعت باد به سمت غربی تا شمال غربی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (8 و 9 فروردین ماه) با مخاطره افزایش ارتفاع موج بین 1 تا 2 متر اطلاع داد.

منطقه اثر این سامانه دریای عمان، در منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان های سیستان و بلوچستان و شرق تنگه هرمز خواهد بود.

اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناگران، شناورهای سبک و قایق های تفریحی، احتمال آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال اختلال تردد با شناورهای نیمه سنگین و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحلی است.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط احتیاط در شنا، احتیاط در تردد با قایق ها و شناورهای سبک و تفریحی، اعمال محدودیت در فعالیت های دریایی بویژه در منطقه ها فراساحل و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت است.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2021

به "تور ارزان عمان: خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان عمان: خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید