رفت و آمد کرونا در دید و بازدیدهای پیش رو

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه دید و بازدید، تهدیدی برای سلامت همه به ویژه گروه های پرخطر است، گفت: از همه مردم می خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، عید فطر را در منزل خود برگزار نمایند و به دید و بازدید نروند.

رفت و آمد کرونا در دید و بازدیدهای پیش رو

مهرداد شریفی در گفت وگو با مجله آی سیب، با اشاره به شرایط تردد در اهواز در پی تعطیلی مجدد اصناف در آستانه عید فطر، اظهار کرد: اقدامات اجرا شده و اعمال محدودیت ها به منظور کاهش تردد بسیار ارزشمند است اما نتیجه این اقدامات در دو هفته آینده مشخص می گردد.

وی اضافه نمود: با توجه به تعطیلی اصناف، تا حدود زیادی ترددها در سطح شهر کاهش یافته اما همچنان در بازارچه ها مسائل عدیده ای وجود دارد.

شریفی توضیح داد: پیش از این، بار مراجعه در سطح شهر بود اما اکنون این حجم در حال کشیده شدن به سمت و سوی بازارچه های مناطق مختلف است. در این بازارچه ها فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی گردد و از وسایل حفاظتی نیز کمتر استفاده می نمایند.

وی بیان نمود: در این شرایط، امروز در بعضی بازارچه های غرب اهواز مانند بازارچه پردیس و بازار کیان، ماسک و تراکت بهداشتی توزیع شد.

دبیر شورای سلامت اهواز اضافه نمود: حتی با استفاده از بلندگو، شعارها و توصیه های بهداشتی به اطلاع مردم رسانده شده است. ما از هر وسیله ای برای آگاهی رسانی بیشتر به مردم استفاده می کنیم. در حال حاضر هم به 40 سال قبل که تکنولوژی چندانی در دست نبود، برگشته ایم و مانند آن دوران آموزش های سلامت را به وسیله بلندگوهای سیار ارائه داده ایم.

وی با اشاره به خرید لباس و شیرینی عید در روزهای اخیر توسط شهروندان گفت: بعضی بازارهای اهواز فعالیت خود را ادامه داده اند اما مردم باید رعایت نمایند. تا زمانی که مردم به یاری نیایند و خودشان برای سلامتی شان احساس مسئولیت ننمایند، این مشکل حل نخواهد شد. راز و رمز کنترل کرونا همکاری بین بخشی ارگان های ذیربط و همچنین مشارکت مردم است.

شریفی توضیح داد: بسیاری از اصنافی که نباید فعالیت نمایند و جزو اصناف غیرضروری اند، به طور زیرزمینی در حال فعالیت هستند. این افراد هنوز کرونا را جدی نگرفته اند و در یک فضای سر بسته و محدود، تعداد زیادی از مشتریان را جمع می نمایند.

وی اضافه نمود: مهم ترین راه انتقال ویروس، به وسیله چنین تماس هایی در فضای کوچک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی است. امیدواریم مردم به فکر سلامتی خود باشند و به این اماکن نروند زیرا افرادی که در این اماکن تجمع می نمایند، به راحتی می توانند به بیماری مبتلا شوند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: بارها گفته ایم اگر فرد ناقلی، در فضای سربسته و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی حضور داشته باشد، در کمتر از 15 دقیقه می تواند سایر افراد را مبتلا کند.

وی بیان نمود: در آستانه عید سعید فطر هستیم و از همه مردم می خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، عید را در منزل خود برگزار نمایند و به دید و بازدید نروند.

شریفی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبریک عید، گفت: دید و بازدیدها می تواند تهدیدی برای سلامت افراد به ویژه گروه های پرخطر باشد بنابراین از مردم می خواهیم از این مهمانی ها اجتناب نمایند؛ در غیر این صورت به بیماری مبتلا خواهند شد و نگرانی ما را بیشتر خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1048

به "رفت و آمد کرونا در دید و بازدیدهای پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفت و آمد کرونا در دید و بازدیدهای پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید