فرایند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی شرح داد: بنابر رصد بازار، قیمت گوشت گوسفندی به سبب افزایش عرضه دام از سوی دامداران 3 تا 5 هزار تومان کاهش یافته است.

فرایند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار

وی افزود: گرچه دامداران با امتناع در عرضه به دنبال افزایش قیمت بودند، اما با کاهش التهابات بازار اقدام به عرضه کردند که همین موضوع منجر به افت قیمت گوشت در بازار شد.

ملکی قیمت کنونی هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه را 130 هزار تومان گفت و افزود: با توجه تدابیر مسئولان ستاد تنظیم بازار برای بحث گوشت و مرغ و توزیع گوشت های یارانه ای پیش بینی می شود که فرایند کاهش قیمت در بازار ادامه دار شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: بنابر اذعان مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران، میزان عرضه گوشت در ایام انتهای سال دو برابر می شود، همچنین حواله مرغ برای صنف حذف می شود که با این وجود نه تنها دیگر از صف های طولانی خبری نیست، بلکه بازار به تعادل می رسد.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم، بیان نمود: با توجه به انباشت دام در واحد های دامداری از مردم تقاضا می کنیم که در خرید ها شتابزده عمل نکنند چرا که گوشت به میزان کافی موجود است.

ملکی در انتها درباره آخرین شرایط قاچاق دام شرح داد: با توجه به افزایش نظارت مرزبانان، قاچاق دام به شدت محدود است که با این وجود تاثیر چندانی در بازار ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1533

به "فرایند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید